Tytuł: Drżyjcie, drogomierzowi zbrodniarze!

WARSZTATOWIEC.info środa, 8 Styczeń 2020
Pisaliśmy już, że od maja 2019 roku za cofanie drogomierza można pójść do mamra na pięć lat, co oznacza, że z punktu widzenia prawa karnego czyn ten stanowi regularną zbrodnię. Jednocześnie, jako ludzie małej wiary, sądziliśmy, że cały ten przepis będzie martwy jak choinka po Trzech Królach, słowem – darliśmy łacha z nowelizacji.

Teraz przyjdzie nam złożyć solenną samokrytykę, czyli odszczekać wszystko. Oto bowiem, jak donosi prasa codzienna, nasi stróże prawa pojmali na drodze krajowej nr 7 samochód, który, zgodnie ze wskazaniem drogomierza, miał przebieg niemal o 50 tysięcy kilometrów niższy niż rok wcześniej. No więc mają go! Złapali pierwszego zbrodniarza licznikowego!

Teraz państwo powinno zadbać o to, by kara miała walor prewencyjny. Krótko mówiąc, należy urządzić pokazowy proces.

Srogi prokurator w płomiennej tyradzie będzie się domagać bezwzględnej odsiadki dla oskarżonego. Obrońca z urzędu przyzna, że jego klient jest łajdak i przekręciarz, ale poprosi o sprawiedliwy wyrok. Prześwietny trybunał będzie się temu wszystkiemu przysłuchiwać z surowym namysłem.

A oto komentarz anonimowego internauty: „W 2009 roku kupiłem 12-letnie auto z 1997 roku z przebiegiem 180 tysięcy kilometrów, więc przyjąłem, że ma około 240 tysięcy. Pewnego razu, kiedy złapałem gumę, pod kołem zapasowym, lewarkiem, folią i narzędziami znalazłem oryginalną książkę serwisową, wedle której samochód rzeczywiście miał 180 tysięcy - w 2003 roku”.

Coś nam się wydaje, że jeśli nasze organy dalej będą działać tak energicznie, to cały ich roczny urobek zmieści się w jednej celi. I to niedużej.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

 
miniaturka

Rozedrgana Mazda

Czasem poszukiwanie przyczyn awarii przypomina tropienie yeti. Ktoś gdzieś widział jakieś ślady lub dziwną sylwetkę w oddali, ale tajemniczego zwierza jak nie było, tak nie ma. Zagadkę trzeba jednak rozwikłać, nawet jeśli miałoby się okazać, że domniemanym humanoidem okazał się być pewien obywatel, mający problemy z zachowaniem pozycji wyprostowanej podczas powrotu do domu.

miniaturka

W Nowy Rok z nową wiedzą

Po świąteczno-noworocznej przerwie Inter Cars wznawia program szkoleń dla pracowników warsztatów. Od połowy miesiąca aż do ostatniego dnia stycznia w Czosnowie, Kłodzku i Kędzierzynie-Koźlu zorganizowanych zostanie łącznie piętnaście szkoleń,

miniaturka

Moto-Profil – kolejny awans

Moto-Profil zamknął rok 2019 awansem w kolejnym znaczącym rankingu biznesowym. Spółka zajęła 308. miejsce na „Liście 2000” przygotowanej przez redakcję „Rzeczpospolitej”, notując skok o 29 pozycji w porównaniu z zestawieniem sporządzonym rok temu.

miniaturka

TOMEX podsumowuje rok

Pracowity i udany był miniony rok dla naszej firmy – tak minione 12 miesięcy posumował Jacek Tomczyk, dyrektor handlowy TOMEX Hamulce.

miniaturka

Nowy wiceprezes TMD Friction

Clement de Valon objął stanowisko wiceprezesa wykonawczego odpowiedzialnego za niezależny rynek części zamiennych w firmie TMD Friction, która jest jednym z wiodących światowych producentów materiałów ciernych, właścicielem m.in. marki Textar.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info