Tytuł: Służba rekordzistów

WARSZTATOWIEC.info wtorek, 31 Grudzień 2019
Koniec roku to czas podsumowań. Portal Interia podsumował na przykład, że Służba Ochrony Państwa, czyli formacja odpowiedzialna za ochronę wysokich urzędników państwowych, zajmująca się między innymi ich bezpiecznym (z założenia) wożeniem, miała w 2019 roku 63 zgłoszone kolizje drogowe. Statystycznie wychodzi więc oficjalny dzwon co sześć dni.

Nie wiemy, w którym warsztacie naprawiane są limuzyny SOP, ale na pewno należy mu pogratulować tak znakomitego klienta, który zapewnia robotę przez okrągły rok.

Gdybyśmy natomiast zostali kiedyś ministrami, wystąpilibyśmy o służbowe bilety miesięczne na komunikację miejską, a w szczególnie pilnych sytuacjach dzwonili po taksówkę. Do jazdy z SOP zabrakłoby nam śmiałości. Pewnie z powodu tego deficytu żadne powołanie nam nie grozi, albowiem minister musi być śmiały i wszelkie rozterki powinny mu być obce.

Ciekawe czy w 2020 roku SOP wykręci nowy rekord. Życzyć jej tego w każdym razie nie wypada.

Wypada za to życzyć udanego 2020 roku naszym Czytelnikom. Oby nie był gorszy od poprzedniego. Niech Wam, drodzy Czytelnicy, nigdy nie brakuje dobrego nastroju.

Szczęśliwego Nowego Roku!

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

 
miniaturka

Motoryzacja na prąd i pod prąd

Przemysł motoryzacyjny w Polsce z niepokojem patrzy na piętrzące się trudności, którym musi sprostać. Na liście problemów pojawił się kolejny punkt, który zresztą dotyczy całej gospodarki. Mowa o rosnących kosztach energii elektrycznej.

miniaturka

Akumulator akumulatorowi nierówny

By akumulator długo i niezawodnie pracował musi być dobrze dobrany do konkretnego modelu samochodu. Warto też uwzględnić warunki, w jakich pojazd będzie eksploatowany.

miniaturka

DENSO – szersza oferta części układów termicznych

Firma DENSO poszerzyła ofertę części do układów termicznych o 121 nowych numerów elementów jakości OE, które mają łącznie 2346 zastosowań i zastępują 342 numery części OE.

miniaturka

Co kierowcy wiedzą o żarówkach?

Polscy kierowcy coraz więcej wiedzą na temat oświetlenia samochodowego, ale wciąż jest tu pole do poprawy – wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut ARC Rynek i Opinia na zlecenie marki OSRAM. Co czwarty kierowca nie wie, czym powinno się charakteryzować źródło światła wysokiej jakości, a 16% nie zna żadnego typu żarówek o podwyższonych parametrach.

miniaturka

Valeo szkoli studentów

Valeo, należące do grupy największych producentów części motoryzacyjnych, od lat stara się wspierać edukację przyszłych pracowników rynku motoryzacyjnego. Jednym z takich działań było szkolenie przeprowadzone na Wydziale Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej. W jego trakcie studenci mieli okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi kół dwumasowych oraz zespołów sprzęgłowych.

miniaturka

ZF wybiega w przyszłość

Koncern ZF, wspólnie z firmą Microsoft, zamierza wprowadzić nowe rozwiązania do swoich procesów inżynieryjnych, stając się dostawcą usług mobilności opartych na oprogramowaniu. ZF chce dzięki temu lepiej reagować na zmieniające się potrzeby klientów.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info