Tytuł: Same dobre wieści

WARSZTATOWIEC.info środa, 18 Grudzień 2019
Rząd pochwalił się, że Polska została zwolniona z przyjętej przez Unię Europejską polityki neutralności klimatycznej do 2050 roku. – Będziemy w swoim tempie dochodzić do neutralności klimatycznej. Będziemy mogli przeprowadzić transformację energetyczną w taki sposób, by była dla nas bezpieczna i korzystna gospodarczo – powiedział dość enigmatycznie premier, nie precyzując, jak długo ta nasza transformacja ma trwać. W każdym razie rząd twierdzi, że niepodpisanie przez Polskę, jako jedyny kraj UE, owej deklaracji jest wielkim sukcesem rządu.

Sukcesów jest zresztą więcej. Otóż jak donoszą media, nasz węgiel trzyma się krzepko i jest już znacznie droższy nie tylko od węgla rosyjskiego, przywożonego pociągami, ale nawet od kolumbijskiego, który jak banany, trzeba wozić statkiem przez cały Atlantyk.

To jeszcze nie koniec dobrych informacji na święta. Otóż Ministerstwo Klimatu (owszem, mamy takie) zapowiedziało, że wreszcie ruszy program dopłat do samochodów elektrycznych. Mało tego, zostaną doń wprowadzone poprawki. Chodzi mianowicie o to, żeby dopłaty nie były traktowane przez fiskusa jako dochód do opodatkowania. No bo kto daje i zabiera, ten się w piekle poniewiera. Faktycznie, nie można krzywdzić obywateli, którzy dla ochrony środowiska zrobią wszystko. Kupią nawet drogi elektryczny samochód zasilany prądem, który produkować będą elektrownie opalane importowanym węglem. Tak szlachetna postawa zasługuje na dopłatę i to bez podatku. Ci natomiast, co czekają na powrót pekaesów, niech spokojnie czekają dalej. Przecież budżet nie jest z gumy.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

 
miniaturka

Express Klub 2019 – Dubaj oczarował klientów Inter Cars

Dubaj to wyjątkowa metropolia, która swoim rozmachem i przepychem budzi podziw nawet u najbardziej doświadczonych podróżników. Ponad 300 zwycięzców Express Klubu 2019, konkursu organizowanego przez Inter Cars, mogło na własne oczy zobaczyć, jak wygląda jedno z najbardziej luksusowych miast na świecie. Przygotowano dla nich także inne atrakcje.

miniaturka

Po górce dołek

Wykres cyklu koniunkturalnego przypomina sinusoidę. Po okresie prosperity nieuchronnie następuje spowolnienie. Jest to dla gospodarki sytuacja naturalna niczym zmiana pór roku w przyrodzie. Słowem – zima idzie, rady na to nie ma.

miniaturka

Kosztowny obieg papierowych dokumentów

W branży automotive, uznawanej za jedną z najszybciej postępujących w stronę przyszłości, wciąż powszechnie wykorzystuje się tradycyjną metodę wymiany papierowych faktur i dokumentów handlowych. I to pomimo, że cyfryzacja tego procesu pozwala na wymierne oszczędności finansowe, mniejsze obciążenie środowiska naturalnego czy lepsze zarządzanie kapitałem ludzkim.

miniaturka

Moto-Profil uruchomił trzecie centrum logistyczne

Moto-Profil, jeden z największych polskich dystrybutorów części i akcesoriów motoryzacyjnych, otworzył w Świebodzinie (woj. lubuskie) nowoczesny magazyn typu hub. To kolejny krok w rozwojowych planach spółki.

miniaturka

Uszkodzenia klocków hamulcowych

Klocki hamulcowe pełnią tak ważną funkcję, że w przypadku gdy stwierdzone zostanie ich uszkodzenie, nie tylko należy wymienić je natychmiast na nowe, ale również ustalić dlaczego do uszkodzenia doszło, a następnie wyeliminować tę przyczynę. W jej określeniu pomocne może być zestawienie najczęściej spotykanych defektów klocków przygotowane w firmie Steinhof.

miniaturka

Zima i paski osprzętu

Paski wielorowkowe od pewnego już czasu są powszechnie wykorzystywane do napędu takich podzespołów jak sprężarka klimatyzacji, alternator, pompa wody czy pompa wspomagania układu kierowniczego. Zima dla tych pasków to najtrudniejsza pora roku, są w tym czasie najbardziej narażone na szybsze zużycie lub uszkodzenia.

miniaturka

Plombą w podróbkę

Opakowania produktów Textar przeznaczonych do samochodów osobowych opatrywane są teraz nową plombą PROriginal, która zabezpiecza klientów przed podróbkami. Wkrótce oznakowane w ten sposób maja być również pozostałe wyroby Textar.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info