Tytuł: Minister rozporządził, radarowcy się zaczają

WARSZTATOWIEC.info środa, 9 Październik 2019
Życie takie zna przypadki: jadą sobie za rogatki,
Staną sobie gdzieś w szuwarach, w płocie dziura, jakaś szpara,
Licznik już notuje, wszystko rejestruje,
Wszystkie przekroczenia, czeka na jelenia.

Tak przed prawie 40 laty śpiewał Andrzej Rosiewicz w przeboju „Chłopcy radarowcy”. Wiele się od tego czasu zmieniło, w tym ustrój, a zamiast milicji obywatelskiej jest policja – teraz już frontem do obywatela.

Z tym „frontem” to oczywiście taka metafora, bo współcześni chłopcy radarowcy mogą się zaczaić gdzie bądź, zwłaszcza po 7 listopada, kiedy w życie wejdzie nowe rozporządzenie. W myśl zmienionych przepisów policjanci nie będą musieli już włączać „dyskoteki”, kiedy zatrzymają się w miejscu, w którym obowiązuje zakaz. Oznacza to, że teraz łatwiej będzie im zasadzać się na kierowców, których nie będzie już ostrzegać migające światło.

Zgodnie z rozporządzeniem, przy okazji kontroli drogowej policjanci sprawdzą również stan drogomierza i zarejestrują aktualne wskazanie w bazie CEPiK, co utrudnić ma kręcenie liczników. Rozporządzenie przewiduje również, że funkcjonariusze będą mogli wlepić 500 złotych mandatu tym kierowcom, którzy mimo pouczenia nie będą podczas kontroli trzymać rąk na kierownicy. Tak więc nerwowi obywatele, którzy trafią na aspirantów – służbistów, mogą pozostać po tym spotkaniu z nieprzyjemnymi wspomnieniami.

My jesteśmy praworządni i nie obawiamy się policjantów, nawet tych zaczajonych jak w piosence Rosiewicza, udających dla niepoznaki dzieci sprzedające jagody i grzyby. Jedną mamy wszakże refleksję. Otóż z naszych doświadczeń wynika, że policja najskuteczniej pełni swoją prewencyjną rolę nie wtedy, kiedy suszy z krzaków, ale gdy jedzie oznakowanym radiowozem. Wówczas na odcinku pół kilometra nikt nie przekracza dozwolonej prędkości i robi się spokojnie jak w Skandynawii.

No tak, ale wicie, rozumicie – paliwo kosztuje, samochody się zużywają, a do tego nie będzie kogo łapać, bo nikt nie przekroczy. A statystyki trzeba czymś wypełnić.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

 
Reklama
miniaturka

Internetowe szkolenia techniczne, których nie wolno przeoczyć

Firma Valeo, oprócz oferowania najwyższej jakości produktów przeznaczonych na aftermarket, dba także o wartości dodane dla klientów. Firma przykłada dużą wagę do przekazywania informacji technicznych niezależnym warsztatom. Oprócz tradycyjnych szkoleń Valeo organizuje również internetowe webinary, podczas których trenerzy techniczni przekazują cenne informacje, niezbędne w codziennej pracy mechaników.

miniaturka

Cyfrowy program lojalnościowy Valeo

Specialist Club to nowy, dostępny na polskim rynku program lojalnościowy Valeo. Aby zbierać punkty i zdobywać nagrody wystarczy ściągnąć aplikację i rejestrować zakupione produkty skanując je za pomocą smartfona.

miniaturka

Loteria dobiegła końca

Dobiegła końca wakacyjna akcja promocyjna, w której o nagrody walczyli zarówno właściciele warsztatów zrzeszonych w sieciach serwisowych prowadzonych przez Inter Cars, jak i klienci bezpośrednio korzystający z usług tychże serwisów.

miniaturka

Październikowe szkolenia w Inter Cars

Jak co miesiąc Inter Cars proponuje liczne szkolenia, które pomagają w zdobyciu wiedzy technicznej. Wśród nich nie mogło zabraknąć jednej z najważniejszych inicjatyw ostatnich lat – szkolenia z budowania stron internetowych.

Reklama
miniaturka

Bardzo szary czynnik

Restrykcyjna polityka przyczyniła się do powstania patologii – Polska jest dosłownie zalewana czynnikiem do klimatyzacji niewiadomego pochodzenia. Skala jest ogromna. Szacuje się, że nawet 40 procent może pochodzić z nielegalnych dostaw.

miniaturka

Czujniki ABS w ofercie Textar

Czujniki ABS, w które wyposażona jest znakomita większość eksploatowanych u nas samochodów od  niedawna znajdują się także w ofercie marki Textar.

miniaturka

Katalog części rozrządu INA

Schaeffler udostępnił nowe wydanie katalogu części zamiennych do układu rozrządu marki INA. Publikacja obejmuje rozwiązania naprawcze do pojazdów ponad 70 producentów.

miniaturka

Produkty KYB szybciej w TecDoc

Firma KYB zapowiada, że dane dotyczące jej produktów będą szybciej pojawiać się w systemie TecDoc i będą jeszcze dokładniejsze.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info