Tytuł: Wysiadka z SUV-ów

WARSZTATOWIEC.info środa, 18 Wrzesień 2019
Niedawno we Frankfurcie nad Menem odbył się ekologiczny happening zorganizowany pierwszego dnia Międzynarodowego Salonu Samochodowego. Organizatorem akcji był związek o nazwie #austeigen, czyli „wysiadka”, w skład którego wchodzą rozmaite organizacje występujące w obronie przyrody, praw zwierząt oraz dopominające się działań na rzecz powstrzymania zmian klimatycznych.

Uczestnicy manifestacji domagali się rezygnacji z silników spalinowych, tak by w 2035 roku ruch uliczny osiągnął tzw. pełną neutralność klimatyczną. Te postulaty ekologów są znane od dawna. Pewną nowością były natomiast hasła wymierzone przeciw SUV-om, które zdaniem ekologów są wyjątkowo szkodliwe dla środowiska, bo ich produkcja wymaga zużycia większej ilości energii i surowców, a do tego samochody te więcej palą i emitują. „SUV-y to gówno!” – krzyczał jeden z transparentów.

My jesteśmy oczywiście dalecy od ekologicznego ekstremizmu, ale przyznajemy, że dziwi nas niesłychana popularność SUV-ów, czyli samochodów o terenowym zacięciu, dla których najbardziej ekstremalnymi przeszkodami, które muszą pokonywać, są garby spowalniające na drogach dojazdowych do grodzonych osiedli. W reklamach telewizyjnych natomiast, owe SUV-y jeżdżą ubłocone po jakichś niesłychanie malowniczych górskich drogach, które w realu wiodą przez parki narodowe i dla ruchu samochodowego są na co dzień zamknięte. Jednak uwiedzeni tymi obrazkami nabywcy płacą za te cacka ciężkie pieniądze, by potem tkwić w korkach.

No cóż, jak powiedział reżyser Zagajny, jest prawda czasu i prawda ekranu. A w tych spotach prawdy tyle, co w reklamach środków na potencję, w których na zażywającego i efekt pigułki w sypialni oczekuje tancerka egzotyczna, a nie księżna małżonka, ta sama od trzydziestu lat.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

 
Reklama
miniaturka

Wysoka jakość, profesjonalna naprawa, bezpieczeństwo na drodze

Podwozie z precyzyjnie dostrojonymi do współpracy pojedynczymi podzespołami gwarantuje, że samochód będzie prowadził się pewnie w każdych warunkach, niezależnie od stanu nawierzchni i czynników środowiskowych, takich jak woda, sól, wysoka i niska temperatura. Jednocześnie w każdej sytuacji zapewni komfort, bezpieczeństwo i optymalną dynamikę jazdy.

miniaturka

Olejowe mity

Wśród kierowców krąży wiele utartych opinii, porad i zaleceń na temat oleju silnikowego. Niestety nie wszystkie są zgodne z prawdą, a cześć z nich dawno straciła na aktualności.

miniaturka

Kolejne nowości marki SKV

Systematycznie powiększa się oferta produktów marki SKV, której dystrybutorem jest firma Esen z Włocławka.

miniaturka

Narzędzia do szyb Würth w niższych cenach

Würth Polska przygotował specjalną ofertę promocyjną skierowaną do specjalistów z branży motoryzacyjnej. Objętych zostało nią ponad 30 narzędzi przeznaczonych do wymiany szyb samochodowych.

miniaturka

Czyj błąd, czyli sprzęgło zagadka

Najczęstszą przyczyną warsztatowych kłopotów jest tzw. czynnik ludzki, przez co rozumieć należy błędy montażowe i postępowanie niezgodne z procedurami przewidzianymi przez producenta. Mimo to niektóre porażki są przez mechaników niezawinione.

miniaturka

Rynkowe meandry, albo skąd się biorą części

Większość kierowców żyje w błędnym przekonaniu, że to producenci samochodów są pierwotnym źródłem zaopatrzenia rynku w części motoryzacyjne. Niewiele osób natomiast wie, że nawet w serwisie autoryzowanym (ASO) kupić można część wcześniej już używaną.

miniaturka

Gymkhana Grid 2019 – esencja motorsportu

Pierwsza sobota września 2019 roku na długo zapisze się w pamięci fanów motorsportu w Polsce. Tego dnia w centrum PTAK Warsaw Expo odbyła po raz pierwszy w naszym kraju Gymkhana Grid. W jej trakcie najlepsi kierowcy z całego świata, którzy usiedli za sterami swych potężnych aut, walczyli o miano najlepszego.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info