Tytuł: Każdy donieść może

WARSZTATOWIEC.info środa, 11 Wrzesień 2019
Kto chce szybko i sprawnie informować stosowne służby o przypadkach łamania prawa na drodze, może skorzystać ze specjalnej aplikacji o nazwie „Sygnalista”. Twórcy aplikacji twierdzą, że jest ona „wstępem do nowej ery powinności obywatelskiej”.

Posługiwanie się aplikacją jest proste i polega na tym, że nagrany filmik lub zdjęcie dokumentujące wykroczenie czy przestępstwo wysyłamy w internetową chmurę, skąd trafią one do odpowiednich służb, które podejmą stosowne kroki wobec sprawcy.

Wydaje się, że pomysł jest dobry. Takie obywatelskie wspomaganie policji, straży miejskiej, czy Inspekcji Ruchu Drogowego mogłoby przyczynić się do utemperowania rozmaitych drogowych piratów, którzy zamiast za kierownicę powinni trafić na kozetkę psychoterapeuty.

Tak się jednak składa, że mnóstwo sensownych idei rozbijało na rafach różnych codziennych niemożności. Obawiamy się, że podobnie może być i tym razem. Jeśli aplikacja się upowszechni i wszyscy zaczną wszystkich nagrywać, to biorąc pod uwagę nasze drogowe obyczaje można być pewnym, że już pierwszego dnia zatkają się policyjne serwery. A kiedy już uda się je odetkać, okaże się, iż obywatelski dorobek filmowy jest tak ogromny, że do kolaudacji należałoby odkomenderować wszystkich funkcjonariuszy, którzy jeszcze nie poszli na L4. Słowem, nie jesteśmy przekonani, że ta aplikacja nadaje się na nasz klimat.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

 
Reklama
miniaturka

Amortyzator – bardzo ważny element zawieszenia

Zawieszenie ma olbrzymi wpływ na komfort i bezpieczeństwo użytkowania samochodu. Działanie zawieszenia w wielkim stopniu zależy zaś od amortyzatorów.  

miniaturka

Jak dobrać zestaw rozrządu do silników 1.4/1.6 HDI

Dopasowanie właściwego zestawu rozrządu nie zawsze jest łatwe i oczywiste. Wskazuje na to przypadek silników 1.4 HDI i 1.6 HDI stosowanych w samochodach Peugeot i Citroën.

miniaturka

Więcej intercoolerów Valeo

Firma Valeo, której jedną ze specjalności są układy chłodzenia silnika, poszerza swoją ofertę wprowadzając na rynek ponad 120 referencji chłodnic powietrza doładowującego i zwiększając w ten sposób o 14,3% pokrycie rynku w tym segmencie.

miniaturka

Płyn chłodniczy Eurol do samochodów Renault

Holenderski koncern Eurol wprowadził do swojej oferty płyn chłodniczy przeznaczony do samochodów grupy Renault. Produkt jest już dostępny w sprzedaży u dystrybutorów marki Eurol.

miniaturka

Wyzwania i nowe trendy

Rynek motoryzacyjny w najbliższym czasie będzie się szybko przeobrażał, więc niezależne warsztaty samochodowe w całej Europie wciąż muszą podnosić kwalifikacje i dostosowywać modele biznesowe do zmieniającej się sytuacji, by zachować konkurencyjność. Luca Govean, dyrektor sprzedaży DENSO na rynku wtórnym, omawia pięć kluczowych wyzwań, przed którymi stoi europejski rynek części zamiennych.

miniaturka

Pierwsza z konferencji regionalnych ProfiAuto

Ponad 200 uczestników wzięło udział w pierwszej Regionalnej Konferencji ProfiAuto Serwis. Wśród wielu tematów i omawianych nowości znalazły się m.in. wyniki badań dotyczących serwisów samochodowych oraz zmiany na rynku flotowym.

miniaturka

Nowy serwis KYB poświęcony sportom motorowym

KYB Europe Aftermarket uruchomił nowy serwis internetowy poświęcony sportom motorowym. Dostępny jest on pod adresem www.kybsport.com.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info