Tytuł: Jak suszyć przecinaki

WARSZTATOWIEC.info środa, 14 Sierpień 2019
Policja ogłosiła przetarg na dostawę około 80 nowoczesnych ręcznych mierników prędkości, czyli tzw. „suszarek”. Zgodnie z określonymi wymaganiami urządzenia mają mierzyć prędkość w zakresie od 30 do 220 km/h, działać w trudnych warunkach atmosferycznych, w temperaturze od -20 do +50 oC, rejestrować wideo z prędkością minimum 24 kl./s, a kolorowe zdjęcia zapisywać w wysokiej rozdzielczości. Miernik ma gromadzić w swej pamięci co najmniej dwa tysiące plików z zarejestrowanymi wykroczeniami i pracować nawet 15 godzin. Za pomocą nowego sprzętu policjanci będą uwieczniać kierowców nie tylko przekraczających dopuszczalną prędkość, ale też popełniających inne drogowe wykroczenia. Wysokorozdzielcza kamerka umożliwi odczytanie numerów rejestracyjnych pojazdu, co z kolei pozwoli wlepić kierowcy mandat również zaocznie.

Ponoć faworytem postępowania przetargowego jest firma dostarczająca amerykańskie mierniki TruCam, które nie będą dla naszych stróżów prawa nowością, bowiem policja dysponuje już 400 takimi urządzeniami. Okazały się one znacznie lepsze od rosyjskich Iskier 1, które znane były z tego, że często pokazywały prędkość wziętą z sufitu, a to za sprawą zbyt rozproszonej wiązki laserowej.

Na tym kończymy część informacyjną, życząc policjantom i policjantkom jak największej satysfakcji i radości z pracy. Przy okazji chcielibyśmy zapytać, czy mają pomysł, jak by tu zmierzyć prędkość grasujących po nocy motocyklistów, urządzających sobie wyścigi na długich prostych. Jesteśmy przekonani, że wskazania nowych urządzeń zbliżyłyby się górnej granicy zakresu pomiarowego. Ryk przecinaków z wydrylowanymi rurami wydechowymi przyprawia mieszkańców niektórych okolic o prawdziwe nerwice i nic nie wskazuje, by dane było sterroryzowanym obywatelom szybko się z nich wyleczyć. Mamy też nieodparte wrażenie, że skrywający swoje fizjonomie za szybami kasków terroryści pokazują policyjnym radarom język.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

 
miniaturka

Gymkhana – turboemocje z Q Service Castrol

Gymkhana, czyli wyścig na trasie z przeszkodami, to dyscyplina niezwykle widowiskowa, dostarczająca dużych emocji. Przedstawiciele warsztatów Q Service Castrol, którzy zdecydują się wziąć udział w nowej promocji, będą mogli nie tylko na żywo podziwiać zmagania zawodników startujących w tej dyscyplinie, ale mają również szansę wygrać przejazd z legendą rajdów samochodowych – Petterem Solbergiem.

miniaturka

Promocja Shell Helix Hit Kasowy

„Hit Kasowy” – pod tym hasłem wystartowała ogólnopolska promocja olejów silnikowych Shell Helix skierowana do niezależnych warsztatów samochodowych. Do zdobycia jest premia gotówkowa o łącznej wysokości do 800 złotych.

miniaturka

Kfzteile24 również w Polsce

Po Francji i Holandii, Polska jest kolejnym krajem, w którym kfzteile24, dystrybutor części samochodowych z siedzibą w Berlinie, rozwija swoją międzynarodową działalność.

miniaturka

Tarcze do Tesli w ofercie TRW

Oferta tarcz hamulcowych TRW została poszerzona o produkty przeznaczone do Tesli Model S.

miniaturka

Ambasadorzy Polskich Producentów w akcji

Polscy producenci części motoryzacyjnych coraz śmielej wchodzą na rynki zagraniczne i coraz lepiej radzą sobie na globalnym rynku motoryzacyjnym. Przykład? Oto firma WUZETEM, przy wsparciu Ambasadorów Polskich Producentów z SDCM, podpisała niedawno porozumienie o współpracy z międzynarodową grupą zakupową ATR.

miniaturka

Adam Kapek w zarządzie Moto-Profil

Z początkiem sierpnia 2019 r. do zarządu firmy Moto-Profil powołano drugiego wiceprezesa. Funkcję objął Adam Kapek, dotychczasowy prezes zarządu spółki MOTO Flota, zajmującej się flotą samochodową i obsługą serwisową w Polsce.

miniaturka

NiepRAVdopodobny błąd

Zdarza się, że mechanik musi zmagać się z problemami, które sam sobie stworzył. Ani to przyjemne, ani roztropne, tym bardziej, kiedy owych kłopotów można było łatwo uniknąć.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info