Tytuł: Narodowy team elektryczny

WARSZTATOWIEC.info środa, 7 Sierpień 2019
Tematem poruszanym codziennie we wszystkich serwisach informacyjnych na świecie są postępujące zmiany klimatyczne. Walka z nimi trwa, a prowadzona jest za pomocą sprawdzonych środków, czyli symboli i magii.

Oto na przykład firma ABB zaprezentowała elektryczną ciężarówkę, która pojawiła się na ulicach Berna, a posłużyła do transportu bolidów Formuły E, czyli wyścigówek na baterię. Szwajcarzy z pewnością poczuli dumę, że trochę w ten sposób poratowali planetę.

Niedługo wielbiciele wyścigów ekscytować się będą zawodami Grand Prix Belgii Formuły 1, podczas których przez trzy dni bolidy z silnikami spalinowymi będą jeździć w kółko, wypalając dziesiątki ton benzyny. Komunikatu o wyemitowanym przy tej okazji dwutlenku raczej nie ma się co spodziewać.

Przedstawiciele ABB twierdzą, że elektryczne ciężarówki będą coraz bardziej popularne, bowiem coraz więcej miast tworzy strefy czystego transportu, do których wjeżdżać będą mogły tylko pojazdy nisko- i zeroemisyjne. No i właśnie w tym zdaniu zawiera się cała prawda. Producenci samochodów elektrycznych przekonują nas, że kupowanie tych pojazdów oddala koniec świata. Proponują nam w ten sposób tworzenie takich właśnie zeroemisyjnych stref, w których nie będziemy emitować. Ile dwutlenku idzie w atmosferę podczas wydobycia potrzebnych surowców i produkcji baterii, to osobne zagadnienie, ale po co ma sobie tym łamać głowę ekologiczny konsument.

Na naszym polskim froncie ekologicznym też trwa walka o klimat. Rząd zapowiada sowite dopłaty do zakupu samochodów elektrycznych. Żeby zaś prądu do nich nie zabrakło, buduje nowy węglowy blok energetyczny w elektrowni w Ostrołęce.

Idąc tropem tej ekologicznej idei, proponujemy utworzenie narodowego teamu elektrycznej Formuły E. Głównym sponsorem, którego logo będzie z dumą prezentowane na skrzydle bolidu, niech zaś zostanie Elektrownia Bełchatów – druga pod względem wielkości elektrownia węglowa na świecie i największa opalana węglem brunatnym!

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

 
Reklama
miniaturka

Wymiana sprzęgła ciągnionego

Sprzęgło ciągnione jest dosyć rzadko stosowane w samochodach osobowych i dostawczych. Może dlatego, że jego wymiana jest zdecydowanie bardziej skomplikowana niż pchanego i stanowić może spore wyzwanie dla mechanika.

miniaturka

Dayco przedstawia

Żadne słowa nie opowiedzą tak dobrze tego, co można zobaczyć na własne oczy. Z tego założenia wyszła firma Dayco, publikując w serwisie Youtube filmiki pokazujące jaką rolę spełniają w silniku pasek rozrządu i pasek napędu osprzętu.

miniaturka

Lemförder do pojazdów elektrycznych i hybrydowych

ZF Aftermarket oferuje pełną gamę elementów układu kierowniczego i zawieszenia marki Lemförder o jakości OE. Ostatnio znalazły się w niej elementy gumowo-metalowe przeznaczone do pojazdów elektrycznych i hybrydowych.

miniaturka

Retrofity OSRAM LEDriving drugiej generacji

Firma OSRAM przedstawiła drugą generację retrofitów z rodziny LEDriving, mogących zastąpić praktycznie wszystkie typy tradycyjnych żarówek samochodowych.

miniaturka

Intermeko - strażnik jakości części

Inter Cars jest jednym z nielicznych dystrybutorów części zamiennych w Europie korzystających z własnego systemu kontroli jakości opartego na programowaniu QDA. Badania części, zanim włączone zostaną one do oferty dystrybutora, przeprowadzane są w laboratorium Intermeko Europe.

miniaturka

Gymkhana – turboemocje z Q Service Castrol

Gymkhana, czyli wyścig na trasie z przeszkodami, to dyscyplina niezwykle widowiskowa, dostarczająca dużych emocji. Przedstawiciele warsztatów Q Service Castrol, którzy zdecydują się wziąć udział w nowej promocji, będą mogli na żywo podziwiać zmagania zawodników startujących w tej dyscyplinie.

miniaturka

Mglisty milion elektryczny

Gdyby za każdym razem, kiedy terminy „pojazd elektryczny” i „elektromobilność” powtarzane są w mediach, na polskich drogach pojawiał się kolejny pojazd elektryczny, milion elektryków osiągnęlibyśmy pewnie już w 2020 roku. Tymczasem na razie mamy ich niecałe 4 tysiące.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info