Tytuł: Austria – Niemcy – 1:0 do przerwy

WARSZTATOWIEC.info środa, 26 Czerwiec 2019
Dziś temat wakacyjno-obyczajowy, a także międzynarodowy. Jak podaje prasa, zgrzyta na linii Wiedeń – Berlin. Germanofońscy kuzyni pokłócili się o drogi, konkretnie zaś Austriacy zaczęli się skarżyć, że Niemcy rozjeżdżają im wioski w Tyrolu, kiedy chcąc uniknąć opłat za autostrady w drodze na urlop do Włoch, lub w celu ominięcia korka, decydują się na objazdy drogami lokalnymi.

Austriacka policja obstawiła zjazdy z autostrad i samochody austriackie przepuszcza, a te na niemieckich blachach kieruje z powrotem na autostradę, chyba że delikwent przekona stróżów prawa, że celem jego podróży jest miejscowość w Austrii. Podobno austriackie szykany tak oburzyły Niemców, że ci już myślą o srogiej zemście na sąsiadach z południa.

Tu należy się słów parę o austriacko-niemieckich relacjach, a przypominają one nieco stosunki zwaśnionych braci, którzy zawsze znajdą temat do kłótni i prychają na siebie, kiedy już zdarzy im się wspólnie zasiąść przy rodzinnym stole. No więc nie daj Boże wziąć Niemca za Austriaka, a zwłaszcza Austriaka za Niemca. Grozi to śmiertelną obrazą. Poczucie własnej odrębności narodowej Austriaków jest tak silne, że powiadają, iż najliczniejszą mniejszością narodową są u nich zaraz po Turkach Niemcy właśnie, przy czym w przeciwieństwie do tych pierwszych, gorzej się asymilują i... nie chcą się uczyć języka. Obie nacje mają swoje zbiory jadowitych dowcipów na temat tych drugich, a większość z nich dotyczy rzekomych deficytów intelektualnych sąsiadów. Austriacy drą łacha z niemieckiego upodobania do ogrodowych krasnali, a Niemcy rewanżują się, wyjaśniając, że flaga Austrii dlatego jest czerwono-biało-czerwona, żeby przez pomyłkę nie dało jej się powiesić do góry nogami.

Klasyką austriacko-niemieckich animozji są też spory o kompozytorów. Niemcy wskazują, że Mozart był w zasadzie ich, bo jego ojciec pochodził z Augsburga. Austriacy z kolei wyrywają Niemcom Beethovena, bo ten chociaż urodził się w Bonn, to jednak związany był z Wiedniem i tam umarł. Słowem mecz Austria - Niemcy toczy się na wielu boiskach.

A co mamy do tego my, którzyśmy jak nie w pruskim to w austriackim zaborze? A no podejrzewamy, że jak Niemcy będą zatrzymywać Austriaków, a Austriacy Niemców, jedni i drudzy zhaltują przy okazji Polaków.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

 
miniaturka

Wyjątkowa edycja ZF Aftermarket Tech Adventure za nami

Szkolenia teoretyczne, praktyka warsztatowa, możliwość zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami firmy ZF Aftermarket, a także jazda niezwykłymi pojazdami po torze sportowym. Tegoroczna edycja ZF Aftermarket Tech Adventure 2019 była wyjątkowa pod wieloma względami.

miniaturka

INA - pompy wody i moduły regulacji temperatury

By silnik pracował niezawodnie, długo i wydajnie należy zapewnić mu stałą temperaturę pracy, nawet w nieustannie zmieniających się warunkach jazdy. Opracowanie skutecznych i trwałych elementów układu chłodzenia było i jest jedną ze specjalności firmy Schaeffler i jej marki INA.

miniaturka

Regeneracja – jedna ze specjalności Valeo

Na poświęconych regeneracji targach ReMaTec, które odbyły się w Amsterdamie, Valeo zaprezentowało ulepszoną wersję oprogramowania eCorps wykorzystywanego przy zbieraniu tzw. rdzeni. Przedstawiło też, po raz pierwszy, ofertę regeneracji zacisków hamulcowych.

miniaturka

Jeden wahacz zamiast trzech

Trzy w jednym — pod tym hasłem MEYLE prezentuje kolejne zastosowanie swojego innowacyjnego wahacza poprzecznego. Pozwoli on zastąpić trzy różne wersje części OE jedną częścią MEYLE-HD również w modelach Range Rover IV i Range Rover Sport.

miniaturka

Delphi - program regeneracji pomp CR

Nowy program regeneracji Delphi Technologies stwarza możliwość wymiany pompy CR na regenerowaną o wysokiej jakości i konkurencyjnej cenie, a tym samym pozwala obniżyć koszty naprawy.

miniaturka

Cztery nowe alternatory DENSO

DENSO rozszerzyło ofertę rozruszników i alternatorów o cztery nowe alternatory przeznaczone do samochodów marek Toyota i Lexus.

miniaturka

Akumulator.pl w nowej odsłonie

Zmodyfikowany został portal akumulator.pl. Najważniejszą, z punktu widzenia użytkowników, różnicą jest odświeżenie szaty graficznej oraz wdrożenie nowej wersji wyszukiwarki akumulatorów.

miniaturka

Kolejne innowacje Dayco

Firma Dayco szczyci się wieloma rozwiązaniami, które pokazała jako pierwsza i jako pierwsza zaczęła dostarczać producentom samochodów. Kolejne nowości jakie zaprezentowała wskazują, że wciąż przykłada dużą wagę do rozwoju swych wyrobów.

miniaturka

Moto-Profil na rzecz niezależnego rynku

Z początkiem czerwca powołano nowy skład zarządu SDCM. Decyzją walnego zgromadzenia organizacji dołączył do niego Bogumił Papierniok, dyrektor zarządzający Moto-Profil i pracownik spółki od 26 lat. Objął on także miejsce w radzie nadzorczej Temot International – międzynarodowej sieci zrzeszającej największych dystrybutorów motoryzacyjnych na świecie.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info