Tytuł: Atlas kwiatków przydrożnych

WARSZTATOWIEC.info środa, 17 Kwiecień 2019
Dziś zaczynamy od małej zagadki dla Czytelników. Uwaga! Prosimy o skupienie. O której godzinie najlepiej kosić trawę na pasie zieleni rozdzielającym jezdnie na autostradzie łączącej Łódź z Warszawą? Otóż Czytelnikom, którym do głowy przyszła godzina trzecia nad ranem lub coś koło tego, wyjaśniamy, że nie trafili, albowiem prawidłowa odpowiedź brzmi: między 16 a 17, kiedy natężenie ruchu jest największe.

Od razu spieszymy wyjaśnić, że jeśli ktoś pomyślał, że najedliśmy się przydrożnego blekotu rosnącego na wspomnianym pasie zieleni, to też nie trafił, bo to nie my tylko GDDKiA, a ściślej któryś z jej terenowych oddziałów, który to koszenie w godzinach szczytu zarządził, przez co korek osiągnął długość 14 kilometrów.

Ten i podobne kwiatki można znaleźć w raporcie Najwyższej Izby Kontroli, która przyjrzała się, jak w Polsce zarządza się remontami i pracami drogowymi. Otóż zdaniem NIK są one źle zorganizowane, brakuje skoordynowanego systemu zarządzania ruchem i informowania kierowców o utrudnieniach. Jednym słowem stoimy w korkach nie tylko w miastach, ale poza nimi, a winna jest GDDKiA.

Co począć z tą wiedzą, szczerze mówiąc, sami nie mamy pojęcia. Tyle z niej pożytku, że kierowcy puszczając wiązankę, mogą już ją zaadresować i zawrzasnąć, dajmy na to: - Ożesz ty w ząbek czesana dyrekcjo główna i jej oddziały regionalne za podpinkę szarpane – zamiast tradycyjnie ciskać anonimowymi wujami (czy jakoś tak podobnie).

Oczywiście NIK nie byłby sobą, gdyby nie przygotował garści zaleceń dla Ministra Infrastruktury i Głównego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Są one ogólnie słuszne i naukowe, tyle że jesteśmy dziwnie spokojni, że równie skuteczne, co szkolne pogadanki na temat szkodliwości tego czy tamtego.

Minęło parędziesiąt lat od czasu, kiedy mistrz Bareja kręcił swoje komedie, które stały się satyrycznym zapisem tamtej rzeczywistości. Pamiętamy zabawne sceny z polewaczkami, odśnieżarkami i rozmaitymi drogowymi służbami. Tamten świat odszedł co prawda w przeszłość, ale etos drogowca przetrwał.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

 
miniaturka

Bosch z nowym centrum badań akustycznych

Firma Bosch Engineering otworzyła nowoczesne centrum badań akustycznych, które umożliwia skrócenie czasu projektowania samochodu, ale też dopracowanie jego komponentów pod względem głośności i wibracji.

miniaturka

Następna szkoła dołączyła do programu „Młode Kadry”

Lista szkół uczestniczących w programie Młode Kadry, organizowanym przez Inter Cars i wspieranym przez wielu producentów części motoryzacyjnych, powiększyła się o kolejną placówkę. Dołączyła do niego najstarsza szkoła samochodowa w...

miniaturka

Szkolenia na ProfiAuto Show

W programie nadchodzącej, 16. edycji ProfiAuto Show, jak co roku, przewidziano rozbudowaną część szkoleniową. Na specjalistów czekają m.in. DemoVany z najnowszymi narzędziami, prezentacje technicznie oraz „Strefa Mechanika” .

miniaturka

Przekładnia SACHS do skrzyń serii 6 HP

Firma ZF Aftermarket wprowadziła do swojej gamy produktów 20 kolejnych modeli przekładni hydrokinetycznych marki SACHS do automatycznych skrzyń biegów samochodów osobowych.

miniaturka

Kolejne sondy od DENSO

DENSO rozszerzyło program sond lambda oferowanych na rynku wtórnym o kolejnych 18 nowych pozycji, które mają 151 zastosowań m.in. w pojazdach marek Honda, Land Rover, Mazda, Nissan i Toyota.

miniaturka

Inter Cars, Castrol i Dzień Dziecka

Do 12 maja trwać będzie akcja promocyjna Castrol i Inter Cars, w ramach której klienci kupujący oleje Castrol Edge i Magnatec otrzymają zdalnie sterowany model samochodu Renault Sport Formula One™.

miniaturka

Konkurs Shell Helix z Michałem Kościuszką

Pod hasłem „Shell Helix Wyższa Szkoła Jazdy” wystartował pierwszy ogólnopolski konkurs sprzedażowy olejów silnikowych Shell Helix skierowany do niezależnych warsztatów samochodowych. Nagrodą jest 100 zaproszeń na szkolenie z doskonalenia technik jazdy.

miniaturka

Frost & Sullivan nagradza Valeo

Renomowana firma konsultingowa Frost & Sullivan od 18 lat przyznaje swe nagrody za Najlepsze Praktyki. Jednym z laureatów tej nagrody za miniony rok została firma Valeo uhonorowana tytułem „European CV Aftermarket Supplier Company of the Year 2018”.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info