Tytuł: Elektryczne jaja

WARSZTATOWIEC.info środa, 20 Marzec 2019
Motoryzacyjną Polskę zelektryzowała wiadomość przekazana przez naszą państwową fabrykę marzeń, czyli spółkę Electromobility Poland, która pochwaliła się, że pozyskała do współpracy niemieckiego partnera technologicznego – firmę EDAG Engineering, dysponującą doświadczeniem i know-how potrzebnym do stworzenia i wdrożenia do produkcji polskiego samochodu elektrycznego. Electromobility Poland zainwestuje do 2023 roku w to przedsięwzięcie 4,5 miliarda zł, a za tę całkiem ładną sumkę powstanie projekt samochodu i fabryka zdolna produkować rocznie 100, a nawet 200 tysięcy samochodów elektrycznych. W tym miejscu nasza na ogół zawodna pamięć od razu przywołała niezapomniany występ duetu Smoleń – Laskowik i wywiad z panią Pelagią: – A dla kogo ten wywiad? – Dla Dziennika Wieczornego. – To powiem bez kozery: pińćset!

Niektórzy pamiętają jeszcze, jak nasi luminarze-wizjonerzy zapowiadali dwa lata temu budowę promu dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. W Szczecinie położono uroczyście stępkę, przecięto wstęgę i wypito szampana. I na razie na tym koniec, bo ze stępką nie tylko nic się od tego czasu nie dzieje, ale już nawet przestało się o promie mówić.

Świat pełen jest niezrealizowanych projektów. Pamięta ktoś jeszcze o Faradayu? Nie o angielskim fizyku, rzecz jasna, ale marce elektrycznych samochodów, która miała się stać konkurentem Tesli (producenta, który swoją nazwę zawdzięcza innemu genialnemu uczonemu). Otóż Faraday zaprezentował swoje elektryczne cudo na targach samochodowych, a sukces rynkowy miało mu zagwarantować zaangażowanie wielkiego chińskiego inwestora. Z przedsięwzięcia została atrapa samochodu, kolosalne długi i marketingowa wydmuszka.

My oczywiście nie jesteśmy defetystami, więc nie mamy zamiaru wieszczyć, że z naszego polskiego samochodu na prąd zostanie to samo co z Faradaya. Ale zbliża się 1 kwietnia, a po nim Wielkanoc i jakoś tak jaja same przychodzą na myśl.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

 
miniaturka

Zmiany w zarządzie Moto-Profil

Podczas walnego zgromadzenia wspólników spółki Moto-Profil podjęto decyzję o zmianach w zarządzie spółki. Prezesem firmy będącej jednym z największych dystrybutorów części i akcesoriów motoryzacyjnych został dotychczasowy wiceprezes przedsiębiorstwa – Leszek Żurek.

miniaturka

Jak skutecznie zdezynfekować klimatyzację

Większość samochodów poruszających się po polskich drogach jest wyposażona w układ klimatyzacji. Musi on podlegać regularnej obsłudze, a jej ważnym elementem jest czyszczenie i dezynfekcja. Zależy od niej nie tylko komfort podróżowania, ale również zdrowie pasażerów.

miniaturka

Opróżnianie sprężarki klimatyzacji z oleju

W zależności od konstrukcji sprężarki klimatyzacji należy zastosować odpowiednia metodę przy opróżnianiu kompresora z oleju.

miniaturka

Sprężarki elektryczne, czyli przyszłość klimatyzacji

Pojazdy hybrydowe i elektryczne stają się coraz popularniejsze. Wymagają one obsługi, która ma swoją specyfikę, czego przykładem jest układ klimatyzacji w takich samochodach.

miniaturka

Fluid TITANIUM zmniejsza tarcie

Po latach badań i testów Castrol przedstawił walory technologii Fluid TITANIUM, dzięki której olej Castrol EDGE pozwala zredukować tarcie zmniejszające moc silnika nawet o 20%.

miniaturka

VIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników - nowy rekord eliminacji

Ponad 2500 młodych i zawodowych mechaników rywalizowało o miejsce w finałach VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info