Tytuł: Żółte kamizelki wciąż modne

WARSZTATOWIEC.info środa, 27 Luty 2019
Nie tak dawno demonstracje żółtych kamizelek paraliżowały Paryż, a na Polach Elizejskich dochodziło do zamieszek, jakich we Francji nie było od 1968 roku. Wszystko zaczęło się od protestu przeciw podwyżkom cen paliw spowodowanym wprowadzeniem opłaty ekologicznej.

W tym sezonie moda na żółte kamizelki obowiązuje nie tylko nad Sekwaną. Przyodziani w nie manifestanci wyszli na ulice również w Stuttgarcie. Protestowano tam przeciw wprowadzeniu segregacji dla samochodów z silnikami wysokoprężnymi. Tamtejsi ekolodzy przeforsowali bowiem wprowadzenie przepisu, który zabrania wjazdu do miasta dieslom nie spełniającym norm Euro 5.

Manifestanci twierdzą, że jako klienci, zostali wystrychnięci na dudka, bo kiedy kupowali owe samochody, przekonywano opinię publiczną, że diesle spełniające normę Euro 4 są zdrowe i ekologiczne. Pokazywany przez niemiecką telewizję kierowca 9-letniego Audi, lamentował, że nowe przepisy uniemożliwiają mu pracę, bo jako elektryk nie może teraz dojeżdżać samochodem do klientów.

Trudno dziwić się rozgoryczeniu protestujących, którzy płacą za ambicje ekologów. Pewnie łatwiej byłoby się z nowymi przepisami pogodzić, gdyby właściciele diesli dostali dopłatę na zakup nowych samochodów spełniających obecne ekonormy.

Co ciekawe, wszystko to dzieje się w mieście, gdzie siedzibę ma Daimler, a to w końcu firma spod znaku trójramiennej gwiazdy wprowadziła w 1936 roku na rynek Mercedesa 260 D, pierwszy seryjnie produkowany samochód osobowy z silnikiem Diesla. Wtedy jednak nikt jeszcze nie przejmował się węglowodorami i tlenkami azotu.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

 
Reklama
miniaturka

Czy uszczelnianie VAT zatamuje płynność finansową firm?

Firmy działające na rynku napraw samochodowych obawiają się, że wprowadzenie obowiązkowego mechanizmu „split payment”, czyli podzielonej płatności przy dokonywaniu transakcji między firmami, może zagrozić ich płynności finansowej.

miniaturka

Nowe standardy bezpieczeństwa coraz bliżej

Komisja ds. Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów (IMCO) Parlamentu Europejskiego, opowiedziała się za znaczącą reformą standardów bezpieczeństwa pojazdów. Oznacza to obowiązkowe wyposażenie samochodów w wiele elektronicznych systemów bezpieczeństwa.

miniaturka

Zmiany chętnie wprowadzane

Jak wynika z badania „Co chcemy zmienić w swoim samochodzie?” przeprowadzonego przez SW Research na zlecenie 3M Poland, blisko 3/4 kierowców co najmniej raz do roku zmienia coś w swoim aucie, by dostosować pojazd do własnych potrzeb lub spersonalizować go wizualnie.

miniaturka

Czy pompy wody są zamienne?

Spotkać można dwa rodzaje pomp wody: mechaniczne oraz załączane, wyposażone w czujnik temperatury. Czy dozwolone jest stosowanie ich zamiennie?

miniaturka

Liqui Moly sprawdza wiedzę

W Teście Wiedzy zorganizowanym przez firmę Liqui Moly Polska główna nagrodą jest urządzenie do dynamicznej wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów. Ubiegać się o nie może każdy, kto jest pracownikiem bądź właścicielem funkcjonującego warsztatu samochodowego.

miniaturka

Nowa strona i nazwy produktów CAIRO-soft

CAIRO-soft, jeden z wiodących producentów oprogramowania dla branży motoryzacyjnej, prezentuje nową odsłonę swej strony internetowej. Zmianie uległy również nazwy produktów, które od ponad 25 lat firma oferuje na rynku.

miniaturka

Nowe retrofity w ofercie OSRAM

Firma OSRAM systematycznie poszerza ofertę retrofitów LED, zastępujących tradycyjne żarówki. W tym roku do oferowanych już na polskim rynku zamienników żarówek używanych w reflektorach przeciwmgłowych (H8, H10, H11 i H16) dołączyły źródła wykorzystywane w oświetleniu głównym – H7 i HB4.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info