Tytuł: Ministerstwo Międlenia

WARSZTATOWIEC.info środa, 13 Luty 2019
Gdyby powierzyć naszym luminarzom zajmującym się ochroną środowiska cały plon polskiego lnu, w tydzień przemiędliliby go dokładniej niż jakakolwiek międlarka. Międlenie tego samego tematu w tę i z powrotem wychodzi im bowiem znakomicie.

Stali czytelnicy tej rubryki zapewne pamiętają, że wielokrotnie komentowaliśmy wysiłki naszej legislatywy i egzekutywy, czyli posłów i ministrów, w sprawie ukrócenia procederu wycinania filtrów sadzy. Międliło się ten temat i międliło, pisało interpelacje, odpowiadało na nie, pryncypialnie grzmiało z mównicy, zapowiadało na konferencjach, a na sam koniec cały projekt ustawy zaostrzającej przepisy wywalało się do kosza.

To jednak nie koniec! Mimo że temat jest już przemiędlony tak, że zostały same paździerze, będzie spokojnie międlony dalej. Oto bowiem Piotr Woźny, pełnomocnik premiera ds. programu „Czyste powietrze” zapewnia, że nie składa broni i zapowiada uszczelnienie kontroli na SKP, co pozwoli (jego zdaniem) wyeliminować samochody z nielegalnie usuniętymi filtrami. Minister wyjaśnia, że stacje kontroli pojazdów będą zmuszone przeprowadzić określony zestaw badań, które wykryją brak filtra. Stacje będą też zobowiązane do posiadania odpowiedniego wyposażenia przeznaczonego do wykrywania nadmiernej emisji.

Pisaliśmy już o realnych możliwościach wykrywania przez stacje kontroli pojazdów braku filtra sadzy w samochodzie, więc nie ma co się powtarzać. Pozostawmy międlenie specjalistom.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

 
miniaturka

Zupełnie nowe spojrzenie na koła dwumasowe - Valeo VBLADE™

Nowe koło dwumasowe Valeo VBLADE to unikalny produkt z uwagi na zupełnie nową konstrukcję: przy jego opracowaniu zgłoszono łącznie aż 80 patentów na projekt, komponenty, mechanizmy i technologię.

miniaturka

Cash back za zakup olejów Castrol

W ramach nowej promocji Inter Cars i Castrol, trwającej od 12 do 28 lutego, klienci kupując beczkę określonego oleju Castrol otrzymają cash back w wysokości 500 zł za każdą beczkę. Zwrot dokonany zostanie w postaci punktów Premia Cash.

miniaturka

Odjechane korzyści z Exide

Do 8 marca 2019 roku potrwa akcja sprzedaży pakietowej „WNS Odjechane korzyści!” przygotowana przez firmę Exide. Nagrodami w akcji są m.in. karty upominkowe, z możliwością wykorzystania ich na cały asortyment stacji paliwowych,

miniaturka

Sezonowa promocja dla blacharzy

W najnowszej ofercie promocyjnej firmy Würth Polska znalazły się wybrane narzędzia przeznaczone do prac blacharsko-lakierniczych.

miniaturka

Odstraszacz kun STOP&GO z certyfikatem

Komu kuny obgryzły kable w samochodzie, ten wie, jak przydaje się urządzenie odstraszające te drapieżniki, które uwielbiają gryźć silikonowe izolacje. Warunek-  urządzenie to musi niezawodnie działać.

miniaturka

Legislacyjny lek o działaniu niepożądanym

Parlamentarzyści pracują nad ustawą, która ma uzdrowić współpracę na linii ubezpieczyciel – klient. Problem w tym, że skutki uboczne nowych przepisów mogą okazać się bardziej szkodliwe od zjawiska, które będą zwalczać – alarmuje Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych SDCM.

miniaturka

Normy emisji CO2 ustalone – co dalej z branżą motoryzacyjną?

Europa wyraźnie przyspiesza dekarbonizację transportu. Świadczy o tym stanowisko Parlamentu Europejskiego i Rady Europejskiej w sprawie norm emisji dwutlenku węgla przez samochody osobowe i dostawcze, które mają obowiązywać po 2020 r.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info