Tytuł: Lepsza złota sztabka?

WARSZTATOWIEC.info środa, 23 Styczeń 2019


Jak podała firma Bloomberg, Volkswagen ostrzega, że „w średnim terminie” mocno wzrosną ceny aut. Podrożeć zaś mają przede wszystkim najtańsze modele. Wśród powodów podwyżek cen Volkswagen wymienia rosnące koszty surowców, zaostrzone limity emisji CO2 i niestabilną sytuację geopolityczną. Christian Dahlheim, szef działu sprzedaży koncernu z Wolfsburga, zwraca uwagę na napiętą relację między dwoma światowymi gospodarczymi gigantami - USA i Chinami, które stanowią największy rynek motoryzacyjny świata. Do tego dochodzi jeszcze Brexit, o którym nie wiadomo jeszcze, czy będzie na miękko czy twardo.

Przypomniały nam się czasy PRL i tzw. operacje cenowo-dochodowe, czyli mówiąc po ludzku – podwyżki cen podstawowych produktów, za pomocą których władza ludowa zwalczała tzw. nawis inflacyjny. Wtedy również podwyżki uzasadniano obiektywnymi przyczynami, co jednak wcale nie uspokajało obywateli.

Czasy się jednak zmieniły i dziś jest taka konkurencja na rynku, że nawet jak jedna firma znajdzie uzasadnione przyczyny, żeby podnieść ceny, to jakaś inna z uzasadnionych przyczyn ich nie podniesie, a klienci zagłosują nogami za tą polityką cenową, która im bardziej odpowiada.

Jeden z internautów roztropnie stwierdził w komentarzu, że skoro Volkswagen ostrzega klientów przed niestabilną sytuacją polityczną, lepiej zamiast nowego samochodu kupić złoto i jeździć starym do czasu, aż się sytuacja ustabilizuje.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

 

 
miniaturka

500+ od Motointegratora

Motointegrator ogłosił konkurs, w którym nagrodami jest 500 zł na serwis auta do wykorzystania w ciągu roku. Aby wziąć udział w konkursie należy umówić online wizytę w warsztacie, a po naprawie podzielić się opinią o wykonanej usłudze.

miniaturka

Skraplacze DENSO z dodatkowym chłodzeniem

Nowoczesne skraplacze multiflow muszą zajmować coraz mniej miejsca, aby spełnić wymagania przemysłu motoryzacyjnego, który kładzie nacisk na coraz lżejsze i bardziej wydajne pojazdy zużywające mniej paliwa.

miniaturka

Shell LubeMatch w nowej odsłonie

Shell udostępnił ulepszoną wersję internetowego narzędzia doboru oleju Shell LubeMatch. Wyszukiwarka zyskała nowe funkcje, stała się prostsza w obsłudze i jest przystosowana do urządzeń mobilnych.

miniaturka

Fajki do jednośladów i quadów

Firma NGK Spark Plug Europe wprowadziła do oferty pięć nowych nasadek świec (tzw. fajek) do zastosowań w jednośladach marki KTM, Rotax i Husqvarna oraz w quadach. Jednocześnie elementy te są uniwersalnymi zamiennikami znajdującymi zastosowanie w wielu małych silnikach oraz jednostkach napędowych łodzi

miniaturka

Schaeffler - nowe katalogi

Dostępne są już dwa zaktualizowane katalogi części zamiennych Schaeffler, obejmujące ponad 1500 różnych artykułów oferowanych pod marką INA, a przeznaczonych do napraw silnika. Niezależnie od tego, czy jest to napęd rozrządu z paskiem, czy wolne koło pasowe alternatora (OAP) – dzięki nowym katalogom od Schaeffler Automotive Aftermarket pracownicy warsztatów mogą w szybki i łatwy sposób odnaleźć właściwą część zamienną lub pożądany zestaw naprawczy.

miniaturka

UFI Filters dołącza do ATR

Grupa UFI Filters zawarła umowę z ATR International AG, stając się w ten sposób częścią jednej z najważniejszych światowych sieci na rynku niezależnych usług aftermarketowych, która notuje obroty rzędu 22,5 miliarda euro, dzięki 39 udziałowcom w 64 krajach.

miniaturka

Jubileuszowe spotkanie sieci Q-Service Truck

– To co jest dzisiaj, tworzyło się wczoraj, a to, co będzie jutro, tworzy się dziś – tymi słowami Radosława Grześkowiaka z jubileuszowej gali Q-Service Truck można podsumować 20 lat działania największej w Polsce sieci niezależnych warsztatów specjalizujących się w naprawach samochodów ciężarowych, a zarazem jednego z liderów branży w Europie.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info