Tytuł: Polska kometa nad Odrą

WARSZTATOWIEC.info środa, 9 Styczeń 2019


Zazwyczaj cytujemy tu codzienną prasę krajową, więc dla odmiany zajrzyjmy teraz do prasy niemieckiej. Lokalna gazeta z Brandenburgii wieszczy rychły koniec świata, o czym świadczyć mają przedziwne i rzadkie zjawiska. Zaobserwowano otóż polskich kierowców, którzy przejeżdżają na drugą stronę Odry, by zatankować do pełna samochód. Dotąd paliwowy kierunek był dokładnie odwrotny, albowiem to Niemcy przyjeżdżali po paliwo do Polski.

Nowy trend spowodowany jest oczywiście cenami po obu stronach granicy, te zaś kształtują się tak, że o ile jeszcze w listopadzie za litr oleju napędowego trzeba było zapłacić w Niemczech o 40 eurocentów więcej, to teraz niemieckie stacje chcą za paliwo do diesli o 13 eurocentów mniej niż polskie.

Spieszymy donieść, że wszystko spowodowane jest spadkiem cen ropy naftowej na światowym rynku. Baryłka ropy kosztowała ponad 70 dolarów, a teraz trzeba za nią zapłacić niespełna 50. To przełożyło się na spadek cen na niemieckich stacjach. Prawdziwą tajemnicą pozostaje natomiast, dlaczego ta obniżka dotarła do Niemiec, a do nas jakoś nie. Wszak do Niemiec jest tylko ciut bliżej z Bliskiego Wschodu, a z Rosji nawet troszkę dalej.

Kiedy nie ma innej sensownej teorii, musi pojawić się ta spiskowa, a mówi ona, że nasze państwowe koncerny paliwowe chcą skorzystać z okazji i zarobić więcej. Za wszystkim stoi zaś rząd, który ciągle potrzebuje pieniędzy, bo wciąż obywatelom do czegoś dopłaca. A że rząd sam pieniędzy nie zarabia, więc zanim obywatelom dopłaci, musi od nich najpierw ściągnąć.

Tak więc, to co dla naszych zachodnich sąsiadów wydaje się tajemnicą na miarę pochodzenia posągów z Wyspy Wielkanocnej, nam wydaje się dość oczywiste. Obiecujemy jednak, że osłupiejemy, kiedy pojawią się doniesienia, że niemieccy laweciarze przetrząsają polskie komisy samochodowe w poszukiwaniu „autek po polskich emerytach, którzy jeździli raz w tygodniu do kościoła”. Wtedy rzeczywiście będzie można się spodziewać rychłego końca świata.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

 
Reklama
miniaturka

Europejska walka o bezpieczeństwo na drogach

Rocznie na europejskich drogach ginie 25 tysięcy osób, a 135 tysięcy zostaje poważnie rannych. Ta ponura statystyka to nie tylko tysiące osobistych dramatów, ale również kolosalne koszty szacowane na 100 miliardów euro. Nowe europejskie regulacje dotyczące obowiązkowego wyposażenia pojazdów mają przyczynić się do ograniczenia liczby drogowych tragedii.

miniaturka

Promocja walentynkowa

Wystartowała nowa akcja promocyjna Castrol i Inter Cars. Przy zakupie olejów za określoną kwotę, klienci otrzymają w prezencie biżuterię marki Apart.

miniaturka

Osiem nowych świec żarowych DENSO

DENSO rozszerzyło ofertę świec żarowych dla klientów rynku wtórnego o osiem nowych numerów katalogowych. Nowe świece mają łącznie 795 zastosowań w 9 milionach pojazdów.

miniaturka

Taurus wypożycza łańcuchy śniegowe

Polska firma Taurus proponuje kierowcom usługę wypożyczenia łańcuchów śniegowych z opcją zakupu. W praktyce oznacza to, że klient, który w trakcie zimowego sezonu nie skorzysta z łańcuchów, będzie mógł je zwrócić i zapłacić wyłącznie za ich wypożyczenie.

miniaturka

Samochodowe oczyszczacze powietrza

We wnętrzu samochodu, nawet jeśli auto wyposażone jest w filtr kabinowy, zawsze mogą się znaleźć zanieczyszczenia, wdychanie których może powodować bóle głowy, kaszel, kichanie czy łzawienie oczu. Philips proponuje więc urządzenia, które usuną te zanieczyszczenia.

miniaturka

Styczniowe szkolenia Inter Cars

W kolejny rok Inter Cars wchodzi proponując swym wszystkim klientów kolejną porcję szkoleń. Na liście znajdują się zarówno pozycje skierowane do specjalistów z rynku osobowego, jak również te dla mechaników wyspecjalizowanych w naprawie ciężarówek.

miniaturka

TOMEX podsumowuje i zapowiada

– Miniony rok był dla naszej firmy bardzo pracowity. W 2018 roku przypadła 40. rocznica rozpoczęcia naszej działalności. Jesteśmy dumni, że od czterech dekad intensywnie się rozwijamy – powiedział Jacek Tomczyk, dyrektor handlowy TOMEX Hamulce.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info