Tytuł: Światło ma swoją jakość

WARSZTATOWIEC.info piątek, 7 Grudzień 2018


Bezpieczna jazda zależy od wielu czynników, a jednym z najważniejszych jest jakość oświetlenia pojazdu. Znaczenie świateł jest szczególnie ważne w sezonie jesienno-zimowym, kiedy szybko zapada zmrok, a widzialność często jest ograniczona również przez opady.

Zasada jest prosta: należy jak najlepiej widzieć i być dobrze widzianym, przez co należy rozumieć również i to, że nasze światła nie mogą oślepiać innych uczestników ruchu.

O stan świateł pojazdu należy dbać. Lampy muszą być dobrze ustawione, a ich klosze czyste. Niezmiernie istotna jest również jakość źródeł światła. Niezależnie od tego, czy będą to żarówki halogenowe, czy lampy ksenonowe, muszą one spełniać określone parametry. Gwarantują je produkty pochodzące od renomowanych producentów, którzy dostarczają elementy oświetlenia na wyposażenie fabryczne. Takim wytwórcą jest firma OSRAM, która zapewnia bogatą ofertę zaspokajającą oczekiwania każdego użytkownika. A ponieważ bywają one różne, warto przy doborze korzystać z porad ekspertów firmy OSRAM.

 
Reklama
miniaturka

Od czego zależy jakość oświetlenia motoryzacyjnego?

Jakie warunki musi spełniać dobre oświetlenie samochodu, tzn. zapewniające bezpieczną jazdę i komfort podróży? Na co zwracać uwagę przy wyborze źródła światła? Są trzy główne parametry, które powinno się brać się pod uwagę.

miniaturka

Pomóc znaleźć ideał…

Trwałość, zasięg czy barwa – preferencje klientów co do idealnego ich zdaniem oświetlenia w reflektorach są bardzo różne. Na całe szczęście dzisiejsza oferta jest tak szeroka, że zadanie doradcy serwisowego czy mechanika – dopasować produkt do oczekiwań klienta – nie wydaje się specjalnie skomplikowane.

miniaturka

Nie dać się nabrać

Ile warte są tanie lampy ksenonowe? Polskie przedstawicielstwo firmy OSRAM postanowiło to sprawdzić w wyspecjalizowanych laboratoriach. Testom poddane zostały popularne źródła (lampy) ksenonowe D1S. Okazało się, że spora część z nich nie spełnia wymagań norm, czyli jest zwyczajnie niebezpieczna.

miniaturka

Jak dbać o reflektory zimą?

Choć kierowcy narzekają na oślepiające reflektory innych samochodów, często sami zapominają o tym, by zadbać o światła we własnym samochodzie. O czym więc powinniśmy pamiętać, by utrzymywać oświetlenie naszego auta w dobrej kondycji, zwłaszcza gdy zima za pasem?

miniaturka

Światło w warsztacie

By praca przy naprawach samochodów była wykonana właściwie, niezbędne jest dobre oświetlenie. Często jednak do robót wykonywanych w miejscach zacienionych same sufitowe oprawy nie wystarczą. Wówczas z pomocą przychodzą wydajne, funkcjonalne i trwałe lampy inspekcyjne w technologii LED.

miniaturka

Ostatnie dni promocji

Do połowy grudnia potrwa specjalna loteria firmy OSRAM, w której wygrać można m.in. kurs bezpiecznej jazdy, telefon iPhone 8, bony paliwowe i akcesoria motoryzacyjne.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info