Tytuł: Zespół spokojnych nóg

WARSZTATOWIEC.info środa, 5 Grudzień 2018


Pan premier pogrążył się w snuciu kolejnych dalekosiężnych planów. Na szczycie klimatycznym w Katowicach zapowiedział wprowadzenie zmian w podatku akcyzowym, których celem jest ograniczenie napływu do naszego kraju samochodów z silnikami o dużej pojemności skokowej, powyżej 2-2,5 litra.

Jeśli miłośnicy konkretnych merców lub beemek przestraszyli się tej wizji roztoczonej przez premiera, spieszymy ich uspokoić. Otóż pan premier musiał, chciał nie chciał, odwiedzić szczyt w Katowicach, a na nim coś tam powiedzieć à propos ekologii. No to odwiedził i powiedział. Dodał przy tym, że zmiany nastąpią „na przestrzeni lat, a nie od razu”, czyli mówiąc po ludzku – na świętego nigdy.

Nasi Czytelnicy zapewne pamiętają rządowe zapowiedzi radykalnego zaostrzenia kar grożących za wycinanie filtrów cząstek stałych. Rząd nad zmianami pracował i pracował. A kiedy już się napracował, Sejm ciupasem odrzucił projekt w pierwszym czytaniu, a uczynił to głosami posłów należących do... klubu parlamentarnego partii rządzącej. Tak więc pogadaliśmy sobie o ekologii, a teraz dziękujemy państwu za uwagę.

Przypomina się przezabawny monolog Andrzeja Poniedzielskiego, który wyznał, że cierpi na „zespół spokojnych nóg”. Schorzenie to polega na tym, że kiedy postanawia się ruszyć i pójść, nogi jakoś nie mają zamiaru w tym przedsięwzięciu uczestniczyć. Mówimy: idziemy! A my siedzimy...

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

 
Reklama
miniaturka

Co wskazuje barometr, czyli pogoda dla branży

Najnowszy barometr rynku motoryzacyjnego zaprezentowany przez SDCM oraz Frost & Sullivan obejmujący trzy kwartały 2018 roku dostarcza kolejne interesujące wnioski na temat sytuacji producentów i dystrybutorów części motoryzacyjnych oraz warsztatów samochodowych.

miniaturka

Winny przewód , nie sterownik

Gdy w pamięci sterownika silnika pojawia się komunikat o niesprawności lub awarii jakiegoś elementu, element ten bywa przez mechaników wymieniany bez większego zastanowienia. Jak wskazuje przypadek sterownika układu szybkiego rozruchu BERU ISS, nie jest to właściwy sposób postępowania.

miniaturka

Więcej termiki od DENSO

DENSO rozszerzyło ofertę części do układów termicznych o 34 nowe numery katalogowe, które mają łącznie 614 zastosowań i zastępują 43 numery części OE.

miniaturka

Nowe czujniki - lepsza ochrona

Bosch zaprezentował nową generację czujników przyspieszenia używanych w systemach sterowania działaniem poduszek powietrznych.

miniaturka

Grudniowe szkolenia Inter Cars

Kończący się rok szkoleniowy, Inter Cars zamyka mocnym akcentem – do 18 grudnia dystrybutor przeprowadzi blisko 30 szkoleń dla mechaników specjalizujących się w naprawach samochodów osobowych oraz sześć dla pracowników serwisów zajmujących się pojazdami ciężarowymi.

miniaturka

Q-Service i Castrol

Sieć Q-Service zacieśnia współpracę z marką Castrol. Jej wsparcie oraz innowacyjna oferta sprawić mają, że warsztaty zrzeszone w Q-Service znacząco wzmocnią swoją pozycję na rynku.

miniaturka

Nowy prezes ELIT Polska

Doszło do zmiany prezesa Zarządu ELIT Polska. Od 3 grudnia funkcję tę sprawuje Sven Lundquist, który zastąpił Piotra Stopczyka.

miniaturka

Instagram w kalendarzu

Koniec roku to tradycyjnie czas na premiery kalendarzy marek motoryzacyjnych. Instagramowe ujęcia układające się w opowieść o dwunastu miesiącach z życia marki – to główne założenia kalendarza ProfiAuto 2019.

miniaturka

Piękności na każdy miesiąc

Piękne samochody, egzotyczne miejsca i zjawiskowe kobiety – to główne elementy, które wyróżnić można w najświeższej edycji kalendarza Inter Cars.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info