Tytuł: Burnyje apłodismienty dla urzędu skarbowego

WARSZTATOWIEC.info środa, 21 Listopad 2018


Poziom zaufania w Polsce jest dramatycznie niski – od lat biadają socjologowie. Obywatele nie ufają sobie nawzajem i powszechne jest przekonanie, że do głównych zadań urzędów, zwłaszcza skarbowych, należy obrzydzanie ludziom życia.

Kolejni ministrowie zapowiadają, że to się zmieni, że teraz frontem do klienta, że urzędnik przyjacielem podatnika, że będzie jak na Zachodzie, gdzie urzędnicy oferują podatnikom swoją pomoc. Ale słodki śpiew ministrów płynie z telewizora, a w prawdziwym życiu leci śpiewka z innej wciąż niezmienianej płyty.

Cały kraj poznał historię Bogu ducha winnego mechanika z Bartoszyc, który już po zamknięciu warsztatu dał się ubłagać dwóm zdesperowanym damom i wymienił im żarówkę w samochodzie, montując własną używaną, zaś za fatygę i ową żarówkę wziął symboliczną dychę, nie wprowadzając „transakcji” do nieczynnej już kasy fiskalnej. Dwie wesołe kumoszki z Bartoszyc okazały się być tajnymi agentkami kontroli skarbowej, co poświadczały legitymacje i mandat na pięć stów wlepiony dobrodusznemu mechanikowi. Ten mandatu nie przyjął, więc sprawa skończyła się w sądzie.

Sąd pierwszej instancji wydał salomonowy wyrok – uznał winę mechanika, ale odstąpił od jego ukarania. Urząd skarbowy ani myślał dać za wygraną i wniósł apelację. Sprawa nabrała jednak rozgłosu i awanturę o niezapłacony VAT w kwocie 2 złote trzydzieści groszy poznał cały kraj. Pod pręgierzem opinii publicznej naczelnik urzędu skarbowego opamiętała się i wydała oświadczenie, że wycofuje apelację.

To nie koniec sprawy. Teraz najlepsze – pointa godna mistrza Stanisława Barei. Otóż pani naczelnik US w Bartoszycach otrzymała nagrodę „Urzędu przyjaznego przedsiębiorcy”. Drodzy obywatele, przyłączmy się do gratulacji. Nagrodźmy i my urząd skarbowy w Bartoszycach rzęsistymi brawami. W kraju, w którym wymyślono taki standard postępowania urzędu z obywatelem nazywa się to burnyje apłodismienty pieriechodiaszczije w owaciju.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

 
Reklama
miniaturka

Innowacyjne inwestycje – potrzebne wsparcie rządu

Przemysł motoryzacyjny jest największą i najbardziej produktywną częścią polskiej gospodarki, odpowiadającą za blisko 8 procent krajowego PKB. Jednak bariery w rozwoju innowacyjności tego przemysłu są na tyle silne, że jest tu niezbędna pomoc rządu

miniaturka

Mistrzostwa Mechaników z nową kategorią

Ruszyły przygotowania do VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, których finały odbędą się podczas Poznań Motor Show 2019. Po raz pierwszy uczestnicy konkursu zmierzą się w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych.

miniaturka

Pierwszy w Toruniu, trzydziesty w Polsce

Würth Polska otworzył swój pierwszy sklep w Toruniu. Jest to zarazem 30 sklep tej firmy na terenie naszego kraju.

miniaturka

Rosnąca oferta nagrzewnic i przewodów

W tegoroczny sezon jesienno-zimowy firma Inter Cars wchodzi z rozszerzoną ofertą nagrzewnic oraz przewodów do samochodów osobowych i dostawczych.

miniaturka

Kolejne akumulatory z węglem

Na początku tego roku firma ZAP Sznajder Batterien, znany polski producent akumulatorów, wprowadziła do swej oferty rodzinę akumulatorów Sznajder CARBON EFB. Teraz w ofercie pojawiła się także linia akumulatorów ZAP Carbon EFB,

miniaturka

Tajemnice sukcesu KYB

Firma KYB podaje, że według najnowszych badań rynkowych pozostaje liderem w segmencie pojazdów do lat 5. Zawdzięcza to m.in. nieustannemu inwestowaniu w rozwój nowoczesnych produktów, technologii i metod badań

miniaturka

DENSO z tytułem „Dostawcy roku”

DENSO zostało uhonorowane tytułem „Dostawcy roku” w kategorii marketing podczas kongresu Group Auto International w Monako. Zwycięska firma została wyłoniona na podstawie głosów i opinii członków GAI z całego świata.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info