Tytuł: Samochodowy nadmiar

WARSZTATOWIEC.info środa, 26 Wrzesień 2018


Media podały kolejne wstrząsające dane. W polskich miastach przypada na tysiąc mieszkańców ponad 600 samochodów, a w zachodnich metropoliach: Nowym Jorku, Paryżu, Berlinie przeszło dwa razy mniej.

No proszę, oto sprawiedliwość dziejowa! Przed wojną w Warszawie było samochodów tyle, co kot napłakał, a mieszkańcy poruszali się głównie per pedes, zazdroszcząc nowojorczykom, berlińczykom i paryżanom, że ci mają czym jeździć.

Ideologiczni przeciwnicy indywidualnej motoryzacji grzmią, że przez ten nadmiar samochodów polskie miasta są zakorkowane i pogrążone w smogu. Nie będziemy zaprzeczać, że przejechanie przez Warszawę w godzinach szczytu może doprowadzić do załamania nerwowego, a i powietrze takie sobie, ale z drugiej strony wycieczka do Moskwy albo Stambułu pozwala spojrzeć na warszawskie korki z większym spokojem.

Co do smogu natomiast, to przez całe lato ten nośny temat jakoś sobie czekał przyczajony na dalszym planie, tak jakby samochody przez ten czas mniej dymiły. Ale doczekaliśmy końca lata i uroczystego rozpoczęcia sezonu grzewczego, a co za tym idzie, smog powróci na scenę w pełnej krasie. Zaczną się dyskusje nie tylko na temat pieców-kopciuchów, zasiarczonego węgla i odpadów kopalnianych, ale przy okazji odżyje idea niewpuszczania do centrów miast samochodów niespełniających najnowszych norm ekologicznych. I tak pewnie aż do wiosny, której już zaczynamy wypatrywać z utęsknieniem.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

 
Reklama
miniaturka

Katalog Online od Inter Cars

Katalog Online,  stworzony przez Inter Cars, pomyślany został jako partner pracowników warsztatów samochodowych w ich codziennej pracy.

miniaturka

Więcej amortyzatorów kabin

Tenneco zapowiedziało znaczące zwiększenie produkcji amortyzatorów kabin marki Monroe Magnum w zakładach w Gliwicach. Spółka zainwestowała w tym celu 3,5 miliona dolarów w nowe stanowiska spawalnicze oraz maszyny do zwijania i wytłaczania.

miniaturka

Nowe technologie, nowe opakowania

Należąca do Federal-Mogul Motorparts marka MOOG zmienia identyfikację wizualną oraz wprowadza kilka istotnych zmian w procesie produkcji części do układu kierowniczego i zawieszenia.

Reklama
miniaturka

System selektywnej redukcji katalitycznej

Firma Tenneco ogłosiła wprowadzenie pierwszego systemu selektywnej katalitycznej redukcji emisji (SCR) na europejskim rynku części zamiennych. Nowy system przeznaczony jest do samochodów dostawczych Ford Transit i oferowany pod należącą do Tenneco marką Walker.

miniaturka

Kolejny rozrusznik w ofercie AS-PL

Firma AS-PL wprowadziła do swej oferty sygnowany marką AS rozrusznik przeznaczony do wybranych wersji samochodów Audi A3, Seat Leon, Skoda Octavia i Superb, VW Golf Sportsvan, Golf VII, Jetta, New Beetle, Tiguan.

miniaturka

Nowe katalogi DENSO

DENSO opublikowało katalogi wycieraczek samochodowych oraz świec zapłonowych do motocykli na lata 2018-2019. Publikacje zawierają pełny, zaktualizowany przegląd oferty części dostępnych na rynku wtórnym, jak również inne użyteczne informacje, takie jak charakterystyka produktu i oznaczenia identyfikacyjne.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info