Tytuł: Od trzech miesięcy do lat pięciu

WARSZTATOWIEC.info środa, 19 Wrzesień 2018


Minister sprawiedliwości zagrzmiał i obiecał wszystkim, którzy przekręcają liczniki, że pośle ich do kryminału na czas od 3 miesięcy do lat 5.

Co prawda dla starych wyrokowców rok nie wyrok, ale przecież nie oni „korygują” liczniki. Z kolei dla mniej więcej normalnego obywatela wizja trafienia nawet na kwartał do pensjonatu znajdującego się w gestii pana ministra to koszmar rodem z filmu „Midnight Express”.

Ponieważ czasem odzywa się w nas żyłka hazardzistów, gotowiśmy postawić dolary przeciw orzechom, że nikt z licznikowego paragrafu do mamra nie pójdzie. I to wcale nie dlatego, że przerażeni perspektywą odsiadki obywatele, wezmą i przestaną liczniki przekręcać, co musiałoby przynieść taki oto skutek, że średni przebieg oferowanych na rynku samochodów używanych zwiększy się co najmniej dwa razy, a paroletnich samochodów z pół miliona kilometrów na liczniku nie trzeba będzie szukać ze świecą.

Eksperci twierdzą otóż, że udowodnienie „korekcji”, będzie niemożliwe nawet w centralnym laboratorium kryminalistycznym, a zresztą nawet jak się przekręt stwierdzi, to jeszcze trzeba wskazać sprawcę, co będzie jeszcze trudniejsze.

Ale może w tym wszystkim nie chodzi o to, żeby łapać i zamykać, tylko wpoić obywatelowi, że państwo czuwa nad nim i okantować go nie da. Dobrze mieć lepsze samopoczucie, nawet jeśli to tylko efekt placebo.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

 
Reklama
miniaturka

Nie zawsze winna dwumasa

Stan skrzyni biegów może mieć ogromny wpływ na poprawne działanie sprzęgła i żywotność dwumasowego koła zamachowego DKZ). Pokazuje to dobitnie przypadek pewnej Skody Octavii I z silnikiem 1.9 TDI.

miniaturka

Garage Gurus – nowy program wsparcia warsztatów

Federal-Mogul Motorparts uruchomił projekt Garage Gurus - bezpłatny program wszechstronnego wsparcia dla mechaników, właścicieli warsztatów oraz dystrybutorów.

miniaturka

Szybciej i sprawniej

Do roku 2025 na drogach pojawi się ponad 470 milionów połączonych z siecią pojazdów. Wpłynie to na wzrost rynku oprogramowania i usług związanych z przetwarzaniem danych – zapowiadają przedstawiciele firmy Bosch, która przedstawiła nowe rozwiązania ułatwiające pracę warsztatom.

miniaturka

DS-nano - nowy tester od Delphi

Delphi Technologies zapowiedziało wprowadzenie do oferty nowego testera diagnostycznego DS-nano™. Ma on się pojawić na rynku na początku przyszłego roku.

miniaturka

Coraz więcej sond NTK

Znacznie ostatnio powiększyła się oferta czujników sygnowanych marką NTK Vehicle Electronics. Dołączyły do niej dwa nowe rodzaje sensorów oraz rozbudowana została gama szerokopasmowych sond lambda od dawna stanowiących specjalność NTK.

miniaturka

Oryginalne i oryginalne, czyli o oznaczeniach części zamiennych

Skąd się wzięło oznaczenie części zamiennych: O, Q, P, Z i co ma to wspólnego z unijnymi przepisami dotyczącymi prawa konkurencji?

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info