Tytuł: Duch wolności i polityka celna

WARSZTATOWIEC.info środa, 27 Czerwiec 2018


Prezydent Stanów Zjednoczonych pogroził już chyba wszystkim, a ostatnio firmie Harley-Davidson, która postanowiła wyprowadzić z Ameryki produkcję motocykli przeznaczonych na sprzedaż na rynkach UE. H-D twierdzi, że robi to z powodu odwetowych ceł nałożonych przez Unię na motocykle wytwarzane w USA. Donald Trump ogłosił na Twitterze, że dołoży za to Harleyowi taki podatek, że ten się nie pozbiera, ale szefostwo firmy zdaje się tym specjalnie nie przejmować.

Swoją drogą Harley-Davidson, jako produkt amerykańskiej popkultury, zawsze kojarzył się z nieposkromioną swobodą. W słynnej scenie otwierającej film „Easy Rider”, który rozsławił markę z Milwaukee na cały świat, Wyatt i Billy przed wyruszeniem w drogę rzucają za siebie zegarki, które apostołom wolności są niepotrzebne. A tu tymczasem mowa o cłach, podatkach i cenach aluminium. Czy ubrany w skórzaną kurtkę z orłem na plecach dyrektor z korporacji udający się swoim Harleyem na niedzielną przejażdżkę wciąż będzie czuł się „swobodnym jeźdźcem”, czy innym „synem anarchii”, wiedząc, że jego kosztująca czapkę pieniędzy maszyna została wyprodukowana w... Tajlandii? Niech się o to martwią spece od marketingu, pewnie coś wymyślą. Duch wolności im podpowie.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

 
miniaturka

Wymiana piasty koła tylnego Hondy Accord CL

Wymiana łożyska, a zwłaszcza całej piasty, zazwyczaj nie stanowi większej trudności dla mechaników. Problemem staje się sytuacja, gdy po przejechaniu kilku tysięcy kilometrów łożysko ponownie zaczyna huczeć.

miniaturka

Pod znakiem motoryzacji przyszłości

ProfiAuto Show 2018, czyli 15. już edycja największych targów motoryzacyjnych na południu Polski pozwoliła poczuć przyspieszenie, z jakim rozwija się branża motoryzacyjna. Jednocześnie była rekordowa pod wieloma względami.

miniaturka

W motoryzacyjnej czołówce

Jak wynika z najnowszej edycji corocznej publikacji europejskiego stowarzyszenia ACEA Pocket Guide 2018-2019, liczba samochodów przypadających na 1000 mieszkańców wynosi w Polsce 672, co stawia nas pod tym względem na szóstym miejscu w Europie, powyżej wyników takich państw jak Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Holandia czy Szwecja.

miniaturka

Co przeszkadza eksportowi

Według danych NBP, w 2017 roku duży udział w niemal 8-procentowym wzroście eksportu polskich towarów miał eksport branży motoryzacyjnej. Jednocześnie potencjał rozwojowy firm z tej branży jest ograniczony przez obowiązywanie w Europie i Stanach Zjednoczonych równoległych systemów prawnych z różnymi regulacjami technicznymi.

miniaturka

Awans największego dystrybutora

Na liście 500 największych polskich przedsiębiorstw opublikowanej przez dziennik „Rzeczpospolita” Inter Cars znalazł się na 43. pozycji, notując duży skok w porównaniu z ubiegłoroczną edycją rankingu.

miniaturka

Inter Cars razy 250

Dwieście pięćdziesiąta polska filia Inter Cars to placówka w Gorzowie Wielkopolskim. W asortymencie punktu znajdują się wyłącznie części motocyklowe (odzież, akcesoria, części zamienne) oraz motocykle i skutery.

miniaturka

Nowe filtry, nowe filmy

Firma Sogefi wprowadziła na rynek wtórny filtry oleju napędowego do silników samochodu Ford Transit 2.0. Sogefi jest jednocześnie dostawcą tych filtrów na pierwszy montaż.

miniaturka

Czerwcowe nowości Nissensa

Lista nowości, o które oferta firmy Nissens powiększona została w czerwcu,  obejmuje 42 pozycje. Tradycyjnie wśród nowości najwięcej jest chłodnic silnika.

miniaturka

Nowa strona internetowa BERU

Federal-Mogul Motorparts uruchomił nową stronę internetową produktów zapłonowych BERU®. Wprowadzone zmiany ułatwiają przeglądanie witryny, która obecnie ma rozbudowaną sekcję pomocy technicznej i jest kompatybilna z urządzeniami mobilnymi.

miniaturka

Zmieniona witryna marki SKV

Marka SKV, pod którą oferowanych jest obecnie prawie 4 tysiące referencji w ponad 30 różnych grupach asortymentowych, zmieniła swą stronę internetową. Witryna nie tylko zyskała nową szatę graficzną, ułatwiającą nawigację po niej, ale także dopasowana została do potrzeb użytkowników.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info