Tytuł: Nasza chata już nie z kraja

WARSZTATOWIEC.info środa, 20 Czerwiec 2018


Obywatele zajęci są roztrząsaniem postawy naszych reprezentantów na Mundialu, a tymczasem w cieniu piłkarskich zmagań kroi nam się jakaś grubsza heca w światowym handlu.

Oto prezydent Stanów Zjednoczonych wyraził niezadowolenie z braku równowagi w wymianie handlowej z Niemcami, wskazując przede wszystkim przemysł samochodowy. Donald Trump stwierdził, że w Ameryce sprzedaje się od groma niemieckich aut, natomiast amerykańskich w Europie prawie w ogóle. Tu akurat ma rację, czego przykładem były próby zaistnienia Cadillaca na Starym Kontynencie. Słynna amerykańska marka poniosła porażkę na całej linii - wszystkie sprzedane samochody zmieściłyby się na parkingu przed jednym salonem. Trump twierdzi, że taka sytuacja jest niedopuszczalna, bo przecież America first. Trzeba więc coś zrobić z tym niemieckim samochodowym potopem.

Niemcy na razie zachowują powściągliwość, a obserwatorzy wskazują, że niemieckie koncerny mają zakłady w samej Ameryce, a połowa produkcji z tych fabryk kierowana jest na eksport. Tak czy siak międzynarodowa atmosfera jest podła, a już to wystarczy, by wywołać poważny kryzys. Oby nie doszło do wojny handlowej między światowymi gigantami, bo my też dostaniemy odłamkami. Mamy przecież w kraju wiele zakładów produkujących komponenty. Jak coś się rypnie w światowej motoryzacji, boleśnie to odczujemy. Nasza chata już dawno nie jest z kraja.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

 
miniaturka

ZF Aftermarket Tech Adventure, czyli szkolenia z atrakcjami

Wiedza techniczna i praktyka warsztatowa, a na deser zmagania na torze wyścigowym oraz przygoda off-road – tak w wielkim skrócie przebiega ZF Aftermarket Tech Adventure 2018, spotkanie pracowników branży warsztatowej zorganizowane na terenie Toru Warszawa Modlin, najnowszego obiektu tego typu w Polsce.

miniaturka

Z Inter Cars do Włoch!

Właśnie wystartowała, pomyślana z wielkim rozmachem, nowa akcja promocyjna Inter Cars. Klienci, którzy zdecydują się wziąć w niej udział, mają szansę uzyskać rabat na udział w międzynarodowej konferencji, której towarzyszyć będzie wiele atrakcji.

miniaturka

ProfiAuto Show pełne szkoleń

Piętnasta edycja targów ProfiAuto Show już wkrótce (23-24 czerwca) przyciągnie do centrum Katowic przedstawicieli branży oraz fanów motoryzacji. Jak co roku organizatorzy zaplanowali targowe wydarzenia tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Na specjalistów czekają m.in. interesujące szkolenia, pokazy najnowszych urządzeń w „Strefie Mechanika”, a także konkursy z cennymi nagrodami.

miniaturka

Polscy producenci na start!

Zespół ambasadorów polskich producentów części motoryzacyjnych powołany przez SDCM wspiera firmy w rozwoju zagranicznej ekspansji.

miniaturka

Zasada działania dwusprzęgłowej skrzyni biegów

Kontynuując temat dwusprzęgłowych skrzyń biegów, rozpoczęty tekstem „Plusy i minusy skrzyń biegów DCT” , wyjaśniamy jak działają sprzęgła w takiej przekładni. Porównujemy także działanie skrzyni ze sprzęgłem suchym i ze sprzęgłem mokrym.

miniaturka

Wymiana amortyzatorów w Peugeocie 207

Firma KYB regularnie przygotowuje ilustrowane instrukcje montażowe, pokazujące jak we właściwy sposób należy montować jej wyroby. Kolejna tego typu publikacja dotyczy demontażu i montażu kolumny amortyzatora na przodzie Peugeota 207.

miniaturka

Nowe klocki i tarcze Ferodo

Federal-Mogul Motorparts rozszerza aftermarketową ofertę marki Ferodo o 54 nowe produkty, w tym, jako pierwsza firma, o klocki hamulcowe do Alfy Romeo Stelvio i Forda Fiesty VII generacji.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info