Tytuł: Komisarz do spraw przepowiedni

WARSZTATOWIEC.info środa, 6 Czerwiec 2018


Unijna komisarz ds. rynku wewnętrznego i była minister Elżbieta Bieńkowska znana jest bon motów, z których niektóre zdążyły już przejść do języka potocznego, jak choćby słynne „sorry, taki mamy klimat”. Niedawno pani komisarz znów była obficie cytowana, bowiem uroczyście przeklęła diesle, przepowiadając im definitywne zejście z motoryzacyjnej sceny najdalej za kilkanaście lat. – To technologia przeszłości – stwierdziła pani komisarz, uzupełniając proroctwo przekonaniem, że przyszłość jest na prąd.

Ciekawe, że wypowiedź komisarz Bieńkowskiej padła krótko po konferencji szefostwa firmy Bosch, na której zapowiedziano wprowadzenie technologii zapewniającej nowoczesnym silnikom wysokoprężnym tak niską emisję szkodliwych związków, że stanowić ona będzie ledwie ułamek limitów dopuszczonych w normach, które dopiero mają wejść w życie. Wychodzi więc na to, że Bosch nie przekonał pani komisarz.

Każdy ma właśnie nieprzekonania. Nas na przykład nie przekonuje wizja tirów na baterie oraz masowe ładowanie pod domami e-samochodów, bo na razie wystarczy, że  naród w upały włączy klimatyzacje w biurach, żeby doprowadzić naszą sieć przesyłową do czarnej rozpaczy.

Swoją drogą dobrze, że firma Robert Bosch nie jest spółką akcyjną. Po takiej klątwie pani komisarz nie byłoby na giełdzie co zbierać.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
miniaturka

Startuje konkurs z okazji 20-lecia sieci Q-Service

To już 20 lat, odkąd zaczęły działać pierwsze serwisy należące do sieci warsztatowej Q-Service. Aby uczcić to wydarzenie, Inter Cars, organizator tej sieci, przygotował specjalny konkurs, w którym do wygrania są bardzo atrakcyjne nagrody.

miniaturka

Czerwcowe szkolenia IC

W okresie przedwakacyjnym Inter Cars nie zwalnia tempa i proponuje wiele szkoleń, zarówno dotyczących rynku aut osobowych jak i pojazdów ciężarowych, w tym szkolenia techniczne, produktowe i biznesowe, a także kolejne spotkania z mechanikami w ramach ShowCar.

miniaturka

Kolejna kampania O.K. Serwis

Z początkiem czerwca wystartowała kolejna kampania marki O.K. Serwis Warsztaty Godne Zaufania skierowana do właścicieli samochodów. Prowadzona będzie przez cały czerwiec w telewizji, radio oraz internecie.

miniaturka

Długie naprawy

Czas trwania naprawy może wywoływać sporo napięcia na linii klient–warsztat. Tymczasem największy wpływ na to, jak długo potrwa likwidacja usterki, mają obiektywne czynniki technologiczne.

miniaturka

Plusy i minusy skrzyń biegów DCT

Skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem (DCT) jest obecnie uznawana za rozwiązanie zapewniające najlepsze połączenie zalet klasycznej skrzyni automatycznej i skrzyni manualnej.

miniaturka

Syntetyki królują

Polski rynek olejów silnikowych dla motoryzacji jest zdominowany przez oleje do samochodów osobowych, gdyż stanowią one aż 58% jego wartości. Największą dynamikę wzrostu w ciągu ostatnich 10 lat odnotowały oleje syntetyczne o najniższych klasach lepkości.

miniaturka

TOMEX Hamulce z nowym piecem

Firma Tomex Hamulce informuje o kolejnym urządzeniu, które pomoże w opracowywaniu nowych receptur materiałów ciernych i optymalizacji technologii produkcji klocków hamulcowych.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info