Tytuł: Jaguar już nie ryczy

WARSZTATOWIEC.info środa, 23 Maj 2018

Telewizje całego świata relacjonowały ślub Henryka z Walii, zwanego mniej oficjalnie księciem Harrym. Komentowano wszystko - kto przyszedł, a kogo nie wpuścili, która suknia wyglądała obłędnie, a która wypadła blado, analizowano także szczerość uczuć łączących państwa młodych. I wszystko w zasadzie przebiegało bez większych kontrowersji do momentu, kiedy książę z księżną wsiedli po ceremonii do Jaguara E-Type. Wtedy się zaczęło…

Otóż trzeba wiedzieć, że dla Brytyjczyków Jaguar E-Type to nie jeden z wielu historycznych modeli z cudownych czasów „swingującego Londynu”. To absolutna legenda, motoryzacyjny Excalibur, cudo brytyjskiego przemysłu, najpiękniejszy samochód „ever” w plebiscycie „Daily Telegraph”, słowem – świętość narodowa.

No i wsiada nasz sympatyczny Henryk z Walii wraz z księżną Sussex do owej świętej arturiańskiej bryki, a tu zamiast basowego bulgotu potężnego silnika spod maski dobywa się… cisza. Zero! Bo to nie prawdziwy „Jag”, tylko konceptowy, elektryczny przebieraniec Jaguar E-Type Zero, w dodatku z kierownicą po lewej, tfu!, kontynentalnej stronie. „Left hand drive and electric? Is this a fucking joke Harold?” – napisał w komentarzu jakiś wstrząśnięty poddany brytyjskiej monarchii.

No cóż, czasy się zmieniły. W czasach, kiedy jaguary ryczały jak się należy, ślub brata następcy tronu z amerykańską aktorką (niespecjalnie zresztą znaną) byłby nie lada mezaliansem, godnym pamięci Edwarda i pani Simpson. Dziś jednak nikomu nie przychodzi do głowy to roztrząsać. Tak więc pogódźcie się, drodzy synowie Albionu i z tym, że E-Type księcia jest na baterię. A w dodatku skonstruowała go (Jaguara, nie księcia oczywiście) indyjska firma Tata, do której obecnie należy słynna brytyjska marka.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
miniaturka

By moc była jeszcze większa

Oferta Inter Cars jest na tyle bogata, że obejmuje również produkty mocno specjalistyczne, przeznaczone dla bardzo niewielkich grup odbiorców. Do takich należą na przykład zestawy pozwalające zwiększyć moc samochodu, który i tak na brak mocy nie narzeka, a mianowicie do Mitsubishi EVO X.

miniaturka

Kolejne wydanie MAX AKCESORIA

Dla klientów zainteresowanych promocjami firma Inter Cars przygotowała kolejne wydanie gazety MAX AKCESORIA. Prezentowany jest w niej asortyment, który został objęty specjalnymi cenami.

miniaturka

ZF [pro]Points, czyli nowy program bonusowy

Warsztaty niezależne będą czerpać jeszcze więcej korzyści ze współpracy z ZF Aftermarket – zapowiadają przedstawiciele firmy. A to dzięki wprowadzonemu właśnie nowemu programowi bonusowemu o nazwie ZF [pro]Points.

miniaturka

KYB K’lassic – do starszych aut

Zapotrzebowanie płynące z rynku sprawiło, że firma KYB wprowadza do swej oferty nową serię amortyzatorów o nazwie KYB K’lassic, która przygotowana została z myślą o samochodach samochodów osobowych i dostawczych starszych generacji.

miniaturka

Lumag inwestuje w nowe technologie

Lumag kontynuuje proces inwestycji. Nakładem 30 milionów złotych fabryka w Budzyniu zostanie wyposażona w nowe linie technologiczne umożliwiające wytwarzanie precyzyjnych części metalowych m.in. płytek nośnych do klocków hamulcowych. Dzięki temu firma nie tylko udoskonali swoje produkty, ale również rozszerzy ich gamę.

miniaturka

Klimatyzacja – nigdy na skróty

Zrobiło się ciepło, więc auta z niesprawną klimatyzacją coraz liczniej pojawiają się warsztatach. Jest zatem czas najwyższy, by uświadomić sobie jaki największy błąd bywa popełniany przy jej serwisowaniu.

miniaturka

Co szkodzi przegubom napędowym

Samochody coraz szybciej się zmieniają, a zmiany te nie omijają również przegubów półosi napędowych, choć mogłoby się wydawać, że to stosunkowo prosta konstrukcja.

miniaturka

Diesel wciąż ma przyszłość

– Jest przyszłość dla diesli. Dzisiaj chcemy raz na zawsze zakończyć debatę na temat rychłego końca silników wysokoprężnych – tymi słowami dr Volkmar Denner, prezes firmy Bosch rozpoczął konferencję, na której ogłosił przełom w technologii dieslowskiej.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info