Tytuł: Dobry żart Tesli wart

WARSZTATOWIEC.info środa, 4 Kwiecień 2018
Elon Musk, szef Tesli i kosmicznego przedsiębiorstwa SpaceX dał się poznać jako zgrywus. Niedawno wystrzelił na orbitę czerwony kabriolet z ucharakteryzowanym na astronautę manekinem za kierownicą, ale prawdziwą petardę zostawił sobie na prima aprilis. „Pomimo intensywnych wysiłków, by zgromadzić kapitał, łącznie z rozpaczliwą, masową sprzedażą jaj wielkanocnych, musimy ze smutkiem ogłosić, że Tesla całkowicie i totalnie zbankrutowała” – ogłosił na swoim twitterze.

Żart udał się wybornie. Nabrani inwestorzy zaczęli wyprzedawać akcje Tesli, skutkiem czego ich kurs na giełdzie spadł nagle o kilka procent. Ci, którzy stracili na primaaprilisowym siupie Muska miliony, zapewne serdecznie się z tego na koniec uśmiali. Być może jednak niektórym przyszła do głowy myśl, że mama powinna Elonowi zabrać na jakiś czas telefon.

Historia żartów zna wiele fajerwerków, które skończyły się poważną draką. W 1984 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Ronald Reagan wypowiedział podczas próby mikrofonu następujące słowa: „Rodacy, Amerykanie, mam przyjemność poinformować was, że właśnie podpisałem ustawę wyjmującą Rosję po wsze czasy spod prawa. Bombardowanie zacznie się za pięć minut”. Na Kremlu nikt się jednak nie uśmiał.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

reklama
miniaturka

Złącze OBD pozostanie w samochodach? Jest na to duża szansa

Jest duża szansa, że producenci samochodów wciąż będą zobowiązani instalować w nowo produkowanych samochodach złącza OBD. Odpowiednie zapisy pojawiły się w projekcie unijnego rozporządzenia. To dobra wiadomość dla wszystkich warsztatów niezależnych.

miniaturka

Legislacyjna luka w telematyce

Na rynek trafiają już samochody z zamkniętymi systemami telematycznymi, do których dostęp mają wyłącznie podmioty związane z producentami pojazdów, czyli dealerzy i autoryzowane serwisy. Czy doczekamy się sprawiedliwych unijnych przepisów, które zapobiegną uprawianiu monopolistycznych praktyk przez koncerny samochodowe?

miniaturka

Inter Cars w Poznaniu

Wszystkich gości targów Poznań Motor Show, które zaczynają się już 5 kwietnia, Inter Cars zaprasza do specjalnej strefy stworzonej w hali nr 4. Na zwiedzających czekać tam będzie wiele atrakcji.

miniaturka

ProfiAuto na Poznań Motor Show

Interaktywny skaner samochodu, symulator rajdowy, samochody pokazowe i spotkanie z Maciejem Wisławskim. Między innymi takie atrakcje czekają na odwiedzających stoisko ProfiAuto podczas targów Poznań Motor Show. Na stoisku odbędą się również liczne konkursy z nagrodami, w planach jest też kilka motoryzacyjnych niespodzianek.

miniaturka

Regenerowane zaciski z dobrymi perspektywami

Producenci zacisków hamulcowych, ale i firmy zajmujące się regeneracja tych elementów, mają przed sobą dobre perspektywy. Z roku na rok wzrasta bowiem liczba nowych modeli samochodów wyposażonych hamulce tarczowe na obu osiach pojazdu.

miniaturka

Zmiany w zestawach SKF

SKF nieustannie wprowadza nowe rozwiązania, także do produktów obecnych już na rynku. Najnowszym przykładem jest zmiana sposobu smarowania przegubów napędowych oraz zawartość pewnego zestawu napinacza paska rozrządu.

miniaturka

Kuna – samochodowy szkodnik

Chyba każdy już słyszał o samochodach unieruchomionych lub uszkodzonych przez kuny. Ich destrukcyjnym zachowaniom można jednak przeciwdziałać. Wiosna to najlepsza do tego pora.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info