Tytuł: Zagłosujmy za wolnością!

WARSZTATOWIEC.info środa, 11 Kwiecień 2018
Czasem sobie w tym miejscu dowcipkujemy i pokpiwamy z rozmaitych absurdów, ale tym razem sprawa jest arcypoważna i dotyczy właściwie wszystkich, niezależnie od tego czy sobie tego życzą, czy nie.

Mowa o przyszłości niezależnego rynku motoryzacyjnego i wolności wyboru. Konkretnie zaś tego, czy będziemy mogli sami decydować, komu powierzamy obsługę naszych samochodów – autoryzowanym stacjom obsługi czy niezależnym warsztatom.

Ważą się właśnie losy złącza OBD, dzięki któremu niezależne warsztaty mogą diagnozować powierzane im samochody. Jeśli producenci nie będą mieli prawnego obowiązku wyposażania pojazdów w złącze diagnostyczne, z pewnością wykorzystają tę możliwość, by zagwarantować sobie monopol na dostęp do danych w samochodach. NASZYCH DANYCH W NASZYCH SAMOCHODACH.

Dlatego zachęcamy wszystkich, apelujemy, wzywamy! Podpiszcie petycję za pozostawieniem złącza. Czasu zostało niewiele, a liczy się każdy głos. Już w połowie kwietnia w Parlamencie Europejskim odbędzie się kluczowe głosowanie nad rozporządzeniem w tej sprawie.

Mamy już ponad 4 000 podpisanych petycji, a przydałoby się jeszcze więcej. Pokażmy europarlamentarzystom, że jesteśmy za wolnym rynkiem i konsumenckim prawem do wyboru.

Petycja online dostępna jest pod adresem: http://petycja.motofocus.pl

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

Reklama
miniaturka

Bartek Ostałowski ambasadorem Inter Cars

Inter Cars, największy dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Europie Środkowo–Wschodniej, pogłębia dotychczasową współpracę z Bartkiem Ostałowskim. Drifter będzie twarzą nadchodzących kampanii polskiej firmy.

miniaturka

Polski Young Car Mechanic rozstrzygniety

Poznaliśmy trzech zawodników, którzy podczas poznańskich targów Motor Show wykazali się największą wiedzą i najsprawniej usuwali usterki w samochodach, zapewniając sobie tym samym przepustkę do międzynarodowego finału konkursu Young Car Mechanic. Trójka, która reprezentować będzie Polskę to Jakub Koncewicz, Paweł Smolaga i Bartłomiej Januszewski. Finał polskiej edycji konkursu stał na bardzo wysokim poziomie, a jego uczestników dopingował i wspierał m.in. Bartek Ostałowski.

miniaturka

Finał VII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

Jacek Jakimów w kategorii Mechanik Zawodowy oraz Radosław Bladocha i Kamil Misiewicz z Zespołu Szkół Samochodowych w Poznaniu w kategorii Młody Mechanik zostali laureatami VII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Finał konkursu pod patronatem producenta olejów Mobil Delvac 1 odbył się na targach Poznań Motor Show 2018. Zawodnikom najwięcej trudności sprawiło serwisowanie pojazdów hybrydowych, ale dużym zaskoczeniem było również pojawienie się po raz pierwszy w historii Mistrzostw ciągnika rolniczego.

miniaturka

ProfiAuto Serwis z nagrodą

Tegoroczne targi Poznań Motor Show i towarzyszące im Targi Techniki Motoryzacyjnej z pewnością można uznać za udane. Czterodniowe wydarzenie zgromadziło fanów motoryzacji i najważniejszych przedstawicieli branży. – Dla nas także był to bardzo udany czas. Stoiska ProfiAuto i ProfiAuto Serwis odwiedziły tłumy, a z rąk prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich odebraliśmy nagrodę za działania marketingowe – podsumowują przedstawiciele ProfiAuto.

miniaturka

Lepszy od fabrycznego

Firma Gates Industrial Corporation poinformowała o wprowadzeniu nowego napinacza przeznaczonego do pojazdów marki Mercedes, przewyższającego elementy stosowane na pierwszy montaż (OE). Napinacz został początkowo opracowany jako zamiennik oryginalnych elementów do rodziny silników OM470, ale może być także stosowany w samochodach Actros, Antos i Arocs oraz w autobusach Travego i innych.

miniaturka

Delphi do klimatyzacji i chłodzenia silnika

Firma Delphi Technologies Aftermarket poinformowała o wydaniu nowego katalogu klimatyzacji i układu chłodzenia silnika na rok 2018. Wydawnictwo zawiera szczegółowe informacje na temat oferowanego przez Delphi Technologies asortymentu części przeznaczonych do popularnych w Europie i Azji modeli pojazdów.

miniaturka

Jak przechowywać ogumienie

Odpowiednio magazynowana kilkuletnia nieużywana opona jest tak samo dobra, jak ogumienie wyprodukowane niedawno. Głównym czynnikiem wpływającym na żywotność opon jest ich eksploatacja. Jeśli jest nieprawidłowa, ma to istotny wpływ również na parametry i osiągi samochodu oraz poziom bezpieczeństwa podróżujących pojazdem.

miniaturka

Supermechanik pod nowym szyldem

Rozpoczęła się właśnie trzecia edycja konkursu Supermechanik, tym razem już pod szyldem ELIT Polska. Pierwszy etap konkursu Supermechanik ELIT 2018 potrwa od kwietnia do końca czerwca. Podobnie jak w poprzednich edycjach bazuje on na platformie internetowej, choć pod zmienionym adresem: www.supermechanikelit.pl.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info