Tytuł: Problem z inteligencją oraz jej brakiem

WARSZTATOWIEC.info środa, 28 Marzec 2018
Zmarły niedawno fizyk teoretyczny i geniusz naszej epoki – Stephen Hawking przestrzegał ludzkość przed nadmiernym zaufaniem do tzw. sztucznej inteligencji, która jego zdaniem, kiedyś może nam wyjść bokiem. Do niedawna powątpiewaliśmy, czy to proroctwo ziści się za naszego życia, jednak ostatnie dni pokazały, że hawkingowe wieszczenie może być jak najbardziej aktualne. W Stanach Zjednoczonych doszło bowiem do dwóch śmiertelnych wypadków z udziałem samochodów, w których szoferem był w mniejszym lub większym stopniu komputer. Najpierw autonomiczne auto Ubera potrąciło kobietę, a kilka dni później Tesla wyposażona w automatycznego pilota rozbiła się na autostradzie.

Wypadki odbiły się szerokim echem. Testy autonomicznych pojazdów zostały tymczasowo zawieszone, a kurs akcji spółek technologicznych mocno spadł. Zdania na temat konsekwencji wypadków są podzielone. Jedni twierdzą, że jak tylko emocje opadną, autonomiczne pojazdy znów wyruszą na autostrady, inni uważają, że eksperyment się nie powiódł i na upowszechnienie automatycznie kierowanych samochodów jeszcze długo poczekamy.

Szczerze mówiąc, nie wiemy, co będzie lepsze, ale jednego jesteśmy pewni. Bardziej od nadmiaru sztucznej inteligencji doskwiera nam na razie powszechny niedobór tej prawdziwej, ludzkiej. I to w zasadzie na każdym kroku.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

reklama
miniaturka

Rozrusznik mocniejszy, bo ważniejszy

Rozrusznik jest elementem odgrywającym kluczową rolę w rozwoju nowoczesnych układów przeniesienia napędu. Jego znaczenie mocno wzrosło po wprowadzeniu dwumasowych kół zamachowych. Stało się tak, ponieważ niezawodny rozrusznik silnika odgrywa ważną rolę w zapewnieniu maksymalnej żywotności dwumasowego koła zamachowego – podkreślają specjaliści firmy Valeo, czołowego producenta i dostawcy rozruszników na rynek oryginalnego wyposażenia oraz ich komponentów na rynek części zamiennych.

miniaturka

Jubileuszowe prezenty od Moto-Profilu

Firma Moto-Profil obchodzi w tym roku 25-lecie działalności. – To okazja do podsumowań, wytyczania śmiałych dróg rozwoju oraz świętowania w gronie partnerów. To też okazja do nagrodzenia współpracujących z nami firm – mówią przedstawiciele spółki.

miniaturka

Nowe filtry kabinowe Bosch

Zbliża się trudny dla alergików okres pylenia roślin. Jazda z załzawionymi, swędzącymi oczami i katarem siennym na pewno nie jest bezpieczna, dlatego warto wymienić filtr kabinowy, który zatrzymuje alergeny. Na przykład na filtr firmy Bosch, która właśnie powiększyła swą ofertę tych filtrów.

miniaturka

Tarcze do Renault i Smarta

Kolejne uzupełnienie oferty TEXTAR obejmuje tarcze hamulcowe PRO do najnowszej generacji Renault Twingo. Można je stosować także w wybranych modelach Dacii, Renault i Smart.

miniaturka

Nowe wycieraczki płaskie DENSO

DENSO rozszerzyło ofertę wycieraczek dostępnych na rynku części zamiennych i akcesoriów o 26 nowych numerów katalogowych, zwiększając tym samym pokrycie parku pojazdów do 95%.

miniaturka

Jurid w nowych opakowaniach

Federal-Mogul Motorparts wprowadza szereg zmian wzmacniających markę Jurid, znaną z produktów hamulcowych o jakości OE. Pierwsza z nich to nowe, wysokiej jakości opakowania. Początkowo znajdą zastosowanie w ofercie klocków hamulcowych do samochodów osobowych, a następnie w gamie pozostałych produktów, w tym klocków do pojazdów użytkowych oraz tarcz hamulcowych. Zapowiedziane przez Federal-Mogul Motorparts zmiany dotyczą również strony internetowej Jurid, na której pojawią się nowe materiały techniczne.

miniaturka

Do naprawy gwintu

Zestaw do naprawy gwintów przez walcowanie niemieckiej firmy HAZET to nowość na rynku narzędzi specjalistycznych, dostępna w ofercie Inter Cars. Zestaw pozwala reanimować uszkodzony gwint na samochodzie, bez konieczności demontażu elementu i mocowania go w imadle.

miniaturka

Diody LED zamiast halogenów

Z myślą o właścicielach aut chcących unowocześnić oświetlenie swego samochodu, Lumileds Polska przygotowało retrofitowe lampy Ultinon LED współpracujące z optyką reflektora halogenowego.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info