Tytuł: Marzenia Tewjego mleczarza

WARSZTATOWIEC.info środa, 21 Marzec 2018
Starsi i zaawansowani pamiętają zapewne, jakie nadzieje rozbudził w narodzie niespodziewany a gwałtowny wytrysk ropy w Karlinie prawie czterdzieści lat temu. Sen o Kuwejcie zgasł razem z płonącym szybem, kiedy okazało się, że całego szczęścia jest parę cystern.

Parę lat temu marzenia o przekwalifikowaniu się na szejków odżyły za sprawą doniesień o tym, że siedzimy na olbrzymich złożach gazu uwięzionego w łupkach. Gorączka szybko jednak opadła, bo okazało się, że wieści o łupkowym gazie były tak samo przesadzone jak pogłoski o śmierci Marka Twaina, które jak wiadomo, pisarz osobiście zdementował.

Teraz mamy podejście trzecie. Pojawiły się otóż w mediach informacje, że Polska może być w przyszłości liczącym się producentem wodoru. Ma on być pozyskiwany przy okazji gazyfikacji węgla, według technologii z powodzeniem stosowanej już w Australii.

Wszystkie te rewelacje przypominają nam refleksje, które snuł ubogi mleczarz Tewje w filmie „Skrzypek na dachu”. - Czy byłoby to takie straszne, gdybym miał malutki mająteczek? - pytał Stwórcę Tewje. Odpowiedzi się nie doczekał. Widać, w boskich planach ujęty został jako nieposiadający majątku. Ech, gdybyśmy mieli wodór... Jaba dibi dibi dam!

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

reklama
miniaturka

Już po eliminacjach

W tegorocznych eliminacjach Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników wystartowało 750 zespołów szkolnych i 228 mechaników zawodowych, tym samym pobity został rekord tych cyklicznych zawodów. Najlepsi uczestnicy wystąpią przez publicznością targów Poznań Motor Show 2018.

miniaturka

Dwadzieścia miliardów dolarów na części

Dwadzieścia miliardów dolarów – tyle w 2020 roku wart będzie rynek sprzedaży części i akcesoriów motoryzacyjnych w Europie i Ameryce Północnej – wynika z analizy firmy Frost & Sullivan, która przewiduje również stopniowe przechodzenie dystrybutorów, producentów, ale także samych warsztatów na wymianę handlową w Internecie. Na popularności zyskiwał będzie także trend sprzedaży bezpośredniej za pomocą internetowych kanałów, pozwalających pozyskiwać nowych partnerów i zwiększać wolumen sprzedaży komponentów do aut użytkowych oraz osobowych.

miniaturka

Inter Cars z nową platformę e-commerce

Największy polski dystrybutor części samochodowych Inter Cars zakończył projekt jednolitego systemu B2B e-commerce, który ma pomóc w ekspansji firmy. Docelowo platforma zostanie udostępniona pracownikom ponad 100 tys. warsztatów w 16 krajach. Za realizację projektu, który był największym wdrożeniem SAP Hybris Cloud w Europie w 2017 roku, odpowiada firma technologiczno-doradcza e-point.

miniaturka

Katalog Online Inter Cars

Sprawnie, szybko i wygodnie to trzy fundamentalne zasady, którymi kierowali się twórcy Katalogu Online firmy Inter Cars. Umożliwia on dostęp do ponad dwóch milionów części do samochodów, ułatwia analizę wyceny naprawy auta i znacząco podnosi efektywność pracy warsztatu. Katalog Online to najpopularniejszy tego typu program na polskim rynku motoryzacyjnym.

miniaturka

Wiosenna kontrola amortyzatorów

Początek wiosny to zarazem początek sezonu wymiany opon z zimowych na letnie, ta zaś operacja jest dobrym momentem do kontroli elementów zawieszenia pojazdu, w tym amortyzatorów, sprężyn, górnych zestawów montażowych oraz elementów osłonowo-ochronnych.

miniaturka

Würth Perfection Line do detailingu

Würth Perfection Line, kompletny program oferowany firmom świadczącym usługi auto detailingu, dostępny jest w nowej, udoskonalonej odsłonie.

miniaturka

Nowe wycieraczki płaskie DENSO

DENSO rozszerzyło ofertę wycieraczek dostępnych na rynku części zamiennych i akcesoriów o 26 nowych numerów katalogowych, zwiększając tym samym pokrycie parku pojazdów do 95%.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info