Tytuł: Dookoła Wojtek

WARSZTATOWIEC.info środa, 14 Marzec 2018
Czy jadąc rondem należy mrugać w lewo, dopóki nie zacznie się mrugać w prawo, sygnalizując zamiar zjechania z ronda? To doniosłe zagadnie prawne znalazło wreszcie rozstrzygnięcie. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie orzekł: jadąc na rondzie, nie trzeba mieć włączonego lewego kierunkowskazu. Doczekaliśmy się tej jasnej wykładni dzięki kursantowi uwalonemu podczas egzaminu na prawo jazdy. Egzaminatorka uznała, że zdający popełnił błąd nie włączając na rondzie lewego kierunkowskazu. Trafiła jednak na kogoś zorientowanego w meandrach prawa i rozeźlony kursant skierował sprawę do sądu. Wygrał w pierwszej instancji, ale pryncypialna egzaminatorka się odwołała. Ostatecznie prawomocny wyrok zapadł w sądzie wojewódzkim i wynik egzaminu został unieważniony.

Rondowych doniesień było w ostatnich dniach więcej. Telewizja pokazała otóż przedziwne skrzyżowanie w Częstochowie, które wygląda całkiem jak rondo, ale rondem nie jest. W efekcie niektórzy kierowcy jadą podporządkowaną drogą jak po swoje i co chwila dochodzi tam do dzwonów. Jak się łatwo domyślić, winnych nie ma. Zarząd dróg twierdzi, że skrzyżowanie jest prawidłowo oznakowane, bla, bla… i tak dookoła Wojtek.

Człowiek ma czasem nieodparte wrażenie, że w Polsce robi się często rzeczy absolutnie bez sensu, które oprócz zdrowego rozsądku nie naruszają żadnych przepisów. A u nas przepis jest najważniejszy, a przynajmniej ważniejszy. Od sensu.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

miniaturka

Barometr Branży Części Motoryzacyjnych w Polsce

Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych, wspólnie z firmą badawczą Frost & Sullivan, przygotowało analizę rynku części motoryzacyjnych w Polsce. Dokument zatytułowany "Barometr Branży Części Motoryzacyjnych w Polsce" powstał na podstawie wyników badania przeprowadzonego wśród menedżerów firm – producentów części, dystrybutorów oraz warsztatów.

miniaturka

ASO czy niezależny serwis - gdzie naprawić hybrydę?

Według wiodących producentów pojazdów hybrydowych, samochody te charakteryzują się niewielką awaryjnością. Zdaniem mechaników, hybrydy trafiają do warsztatów głównie z powodu kolizji oraz awarii wynikających z niedopatrzeń właścicieli pojazdów i zaniedbań obsługowych. Koszty takich napraw w Autoryzowanych Stacjach Obsługi i serwisach niezależnych mogą się znacząco różnić, bo nawet trzykrotnie.

miniaturka

Od łożyska do zintegrowanej piasty koła

Łożysko kulkowe do dziś stanowi podstawowy element piasty koła. Jednak konstrukcja tego elementu podlega ciągłym modyfikacjom, których celem jest uproszczenie obsługi pojazdu – wskazują eksperci firmy SKF.

miniaturka

Bardzo ważny płyn

Zgodnie z zaleceniami wielu producentów pojazdów, płyn hamulcowy w samochodzie należy wymieniać co dwa lata, niezależnie od przebiegu auta. A na pewno należy regularnie sprawdzać kluczowy parametr płynu, jakim jest jego temperatura wrzenia.

miniaturka

Kolejna filmowa instrukcja

Wybór obrazkowych instrukcji montażowych dostępnych na kanale Dayco w serwisie Youtube wzbogacił się o kolejny filmik. Dotyczy on wymiany napędu rozrządu w Volkswagenie Golfie VII 1.4 TSI.

miniaturka

Inter Cars dla kobiet

Z okazji Dnia Kobiet grupa Inter Cars zaprosiła wszystkie Panie na specjalnie dedykowane im szkolenie „Płeć piękna w warsztacie – zarządzanie serwisem samochodowym”, które odbędzie się 10 kwietnia w Centrum Szkoleniowym Inter Cars w Cząstkowie Mazowieckim.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info