Tytuł: Akustyczne iluzje

WARSZTATOWIEC.info środa, 7 Marzec 2018
Chińska firma Volvo (tak, to mała prowokacja) obwieściła, że od przyszłego roku każdy nowy model samochodu będzie miał albo napęd hybrydowy równoległy, albo hybrydowy plug-in, albo całkiem elektryczny. Już Lenin powiadał, że komunizm to władza rad plus elektryfikacja. Wychodzi na to, że definicja Włodzimierza Iljicza znajduje potwierdzenie w chińskiej drodze do socjalizmu. Ale my tu nie modelach ustrojowych a samochodowych.

Otóż z badań oczekiwań konsumentów wynika, że miłośnicy motoryzacji obawiają się, iż elektryczne samochody pozbawią ich przyjemności, jaką zapewnia ponoć burczenie spalinowego silnika. Faktycznie, elektryki nie warczą, nie ryczą, nie świszczą i nie bulgoczą - w ogóle ich nie słychać. Jest jednak i na to rada. Specjalny system audio zapewni najbardziej rasowy dźwięk „fał ósemki”, czy innej „dwunastki”, co tam użytkownik woli.

Niektórzy motoryzacyjni puryści zżymają się, że to oszukaństwo i sztuczność, niczym porcelanowe zęby i botoksowe usta naszych celebrytek i celebrytów. Nam się jednak ten pomysł podoba. W końcu już starożytni solipsyści twierdzili, że wszystko jest iluzją. Mamy tylko nadzieję, że wybór dostępnych odgłosów będzie naprawdę szeroki. Jeden z nas uwielbia bowiem posapywanie parowozu, z kolei drugiego od dziecka zachwyca gang dwusuwowego silnika Syreny – to cudowne synkopowane bam, bara bam…

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

miniaturka

Ostatnia chwila na rejestrację

Zainteresowani udziałem w VII Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników muszą się już mocno pospieszyć, gdyż zgłoszenia na stronie www.mistrzostwamechanikow.pl w kategoriach Mechanik Zawodowy i Młody Mechanik są przyjmowane do czwartku (8 marca) do godziny 12.00. Tego samego dnia kilkaset zespołów uczniowskich przystąpi do testu internetowego na stronie producenta olejów silnikowych Mobil Delvac 1, partnera Mistrzostw. Test dla mechaników zawodowych odbędzie się cztery dni później.

miniaturka

Ster zero, cała naprzód, czyli rusza nowy projekt Inter Cars

Grupa Inter Cars, największy dystrybutor części samochodowych w Europie Środkowo-Wschodniej, wchodzi do gry na rynku części, akcesoriów i osprzętu do jachtów oraz łodzi motorowych.

miniaturka

Drugie życie części

Początki regeneracji części motoryzacyjnych sięgają lat czterdziestych ubiegłego wieku. Wówczas była to konieczność, bo w wyniszczonej wojną Europie zwyczajnie brakowało nowych elementów. Dziś dostępność części jest powszechna, jednak regeneracja i tak pozostaje ważnym segmentem rynku motoryzacyjnego. Powód jest prosty – regeneracja się opłaca.

miniaturka

Łatwiejsza wymiana paska

Pasek wieloklinowy napędzający osprzęt silnika jest już standardem we współczesnych samochodach. Obok wszystkich swoich zaletach ma także jedną wadę – wymaga znacznego nakładu pracy podczas wymiany. Z pomocą przychodzi tu firma SKF, oferująca kompletne zestawy części oraz przydatne narzędzia.

miniaturka

Aktualizacja opakowań świec DENSO

DENSO wprowadza zmianę w opakowaniach świec zapłonowych. Nowe, ujednolicone pudełka będą zawierały ostrzeżenia i informacje dotyczące stosowania produktu i zalecanego sposobu montażu.

miniaturka

Regenerowane przekładnie i pompy
w Inter-Team

Oferta Inter-Team poszerzona została o regenerowane przekładnie kierownicze i pompy wspomagania DRI firmy BORG AUTOMOTIVE.

miniaturka

ShowTruck 2018 rusza w trasę

Mobilna ciężarówka szkoleniowa Inter Cars znów rusza w trasę. W tym roku ShowTruck odwiedzi ponad dwadzieścia lokalizacji, w planach jest przeszkolenie ponad trzech tysięcy pracowników serwisów zajmujących się pojazdami ciężarowymi.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info