Tytuł: Chińczycy chcą gwiazdę

WARSZTATOWIEC.info środa, 28 Luty 2018
W 1901 roku, kiedy Daimler z Maybachem budowali właśnie Mercedesa 35 PS, w dalekich Chinach toczyło się powstanie skierowane m.in. przeciw panoszącym się cudzoziemcom, którzy na własnych warunkach urządzili sobie w Kraju Środka eksterytorialne enklawy. Ostatecznie rebelia upadła, a Chiny zostały półkolonią zachodnich mocarstw, m.in. kaiserowskich Niemiec.

Minęło jednak 100 lat z okładem i teraz naprawdę „Chińczyki trzymają się mocno”, że zacytujemy naszego natchnionego poetę. Nie tak dawno miłośnicy motoryzacji oswajali się z informacją, że marka Volvo przeszła w ręce chińskiego koncernu Geely, a dziś Niemcy z osłupieniem dowiadują się, że Geely objęło blisko 10 procent akcji Daimlera, stając się tym samym największym akcjonariuszem ikony niemieckiej gospodarki.

Uśmiechnięty kordialnie Li Shufu, prezes Geely wyznał, że chce „towarzyszyć Daimlerowi na jego drodze do przodowania w dostarczaniu aut elektrycznych”. Jak to towarzystwo się skończy, to się jeszcze okaże. W każdym razie na miejscu Niemców powoli szykowalibyśmy się na małe China Town w Stuttgarcie.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

miniaturka

Filtry paliwa – podobne a różne

Filtry paliwa znajdujące się przy silnikach o zapłonie iskrowym i samoczynnym pełnią to samo zadanie, zbliżona jest też procedura ich wymiany. Ale są między nimi również istotne różnice. Odmienne są wszak wymagania obu typów silników, odmienne właściwości ma benzyna i olej napędowy.

miniaturka

Razem na Poznań Motor Show 2018

Podczas tegorocznych targów Poznań Motor Show spółka Inter Cars oraz Fundacja Cooperatio będą promować zawód mechanika samochodowego. Okazje ku temu są dwie – finały VII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników i krajowy finał konkursu Young Car Mechanic 2018.

miniaturka

Fałszerze opon i akumulatorów okradają Unię

Na skutek sprzedaży podrabianych opon i akumulatorów europejski rynek traci 8400 miejsc pracy. Jednocześnie budżety państw – członków UE uszczuplone zostają z powodu niezapłaconych podatków o 340 mln EUR.

miniaturka

Zestawy sprzęgieł Kraft Automotive

Od ponad 10 lat firma Inter–Team oferuje szeroką gamę produktów sygnowanych marką Kraft Automotive. Są wśród nich oleje i płyny eksploatacyjne przeznaczone do samochodów osobowych i dostawczych, jest również bogaty asortyment części zamiennych, który ostatnio powiększony został o zestawy sprzęgieł, dostępne zarówno z łożyskami, jak i bez nich.

miniaturka

BILSTEIN pokazuje na filmach

Jak uniknąć błędów podczas obsługi zawieszenia pneumatycznego – tego można dowiedzieć się z filmów instruktażowych przygotowanych przez firmę BILSTEIN. Przedstawiciele niemieckiego producenta zapewniają, że ta forma przekazywania wiedzy technicznej stanowi efektywne wsparcie dla mechaników zajmujących się serwisowaniem, obsługą i modernizacjami zawieszenia.

miniaturka

Z myślą o wiosennych porządkach

Do wiosny pozostało już kilka tygodni, czas zatem pomyśleć o porządkach, które będzie wypadało zrobić w warsztacie. Jak zapewnia firma Kärcher, w przeprowadzeniu porządków pomocne będą oferowane przez nią urządzenia.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info