Tytuł: Bezkonkurencyjne ministerstwo

WARSZTATOWIEC.info środa, 14 Luty 2018
Przed przystąpieniem do naprawy należy przeprowadzić szczegółową diagnostykę, by dowiedzieć się, co było przyczyną awarii, następnie trzeba skompletować wszystkie potrzebne części i narzędzia, a także sprawdzić odpowiednie dane techniczne, żeby np. wiedzieć, co do czego przykręcić i z jakim momentem. Naprawa przebiegnie wówczas bez zakłóceń, usterka zostanie trwale usunięta, a samochód na czas wydany klientowi.

Zalecenia te przypominamy nie warsztatom, lecz ministerialnym urzędnikom odpowiedzialnym za funkcjonowanie CEPiK-u. Może by wreszcie wzięli dobry przykład z warsztatów. System ten wciąż pozostaje bowiem najdroższym w Polsce pomnikiem urzędniczej indolencji.

O Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców pisaliśmy wielokrotnie, więc nie ma co wieszać na nim wszystkich psów od nowa. Podajemy jednak przykład (nie)działania ewidencji z ostatnich dni. Otóż znana redakcji stacja kontroli pojazdów z nieznanych powodów nie mogła zalogować się do systemu, co na tydzień sparaliżowało jej działalność. Tym samym, właściciel stacji dołożył do CEPiK-u parę tysięcy złotych.

Prasa poinformowała z kolei, że odroczone zostało wprowadzenie „zielonego liścia”, czyli okresu próbnego dla młodych kierowców. Miał wejść w czerwcu, nie wejdzie. Oczywiście w tle znów widać CEPiK.

Gdyby jakiś warsztat pracował tak jak ministerstwo, naprawa samochodu trwałaby trzy miesiące, kosztowała więcej niż sam samochód, a następnego dnia klient i tak wróciłby z reklamacją. Taki warsztat oczywiście szybko zniknąłby z rynku, nie wytrzymawszy konkurencji. Ministerstwo niestety nie zniknie. Ono nie ma konkurencji. Jest bezkonkurencyjne.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

reklama
miniaturka

Obsługa klimatyzacji – bardzo ważna próżnia

Wytworzenie próżni przez określony w procedurze czas powinno być częścią każdego przeglądu klimatyzacji. Niestety, wielu mechaników bagatelizuje to zalecenie, starając się skrócić czas obsługi, co jednak odbija się na jej jakości.

miniaturka

Aplikacja KYB pomaga mechanikom

Nowa mobilna aplikacja KYB Suspension Solutions, którą udostępniono pod koniec listopada ubiegłego roku została pobrana już przez ponad tysiąc użytkowników.

miniaturka

NRF uruchamia nową platformę online

Firma NRF uruchomiła nową platformę zakupową. Może być ona używana jako katalog online, a po zalogowaniu się na swoje konto - jako sklep internetowy.

miniaturka

Jak zmieniały się klocki hamulcowe

Klocki hamulcowe w ciągu ponad 100 lat ewoluowały od drewnianych bloczków obitych skórą do testowanych w warunkach laboratoryjnych elementów wykorzystujących setki starannie opracowywanych mieszanek ciernych.

miniaturka

Nissens – 81 nowości w katalogu

Oferta firmy Nissens systematycznie poszerzana jest o kolejne pozycje katalogowe. W tym miesiącu w zestawieniu nowości najliczniej reprezentowane są chłodnice oleju.

miniaturka

Stablilizator razem z drążkami

Firma MEYLE poszerzyła swój asortyment o 14 zestawów stabilizatora z drążkami połączeniowymi. Jak zapewnia hamburski producent, w porównaniu do elementów pierwszomontażowych, części MEYLE-HD odznaczają się wydłużoną żywotnością.

miniaturka

Nowe zaciski, rezystory w promocji

Cotygodniowe promocje części marki SKV zapowiada ich dystrybutor, firma ESEN z Włocławka.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info