Tytuł: Kabrioletem na Marsa

WARSZTATOWIEC.info środa, 7 Luty 2018
To wielki krok dla kosmonautyki, a jeszcze większy dla marketingu w motoryzacji – można by sparafrazować słynny kosmiczny bon mot Neila Armstronga stąpającego po księżycu. Rakieta Falcon Heavy zbudowana przez należącą do Elona Muska firmę SpaceX, najpotężniejsza od czasów Saturna V, wyniosła na orbitę Teslę Roadster. Czerwony kabriolet okrąża właśnie Ziemię, a za chwilę poleci dalej w kierunku Marsa.

Zdjęcia Tesli wśród gwiazd zobaczył cały świat, co oznacza, że była to samochodowa reklama o największym zasięgu w historii. Oczywiście marketing Tesli to uboczny efekt wielkiej kosmicznej operacji, ale przyznać trzeba, że spektakularny. Ciekawe, jak to wszystko przełoży się na sprzedaż elektrycznych pojazdów z Palo Alto. Marketingowcy z całego świata będą obserwować raporty Tesli zapewne z nie mniejszą ekscytacją, co entuzjaści kosmicznych lotów moment wystrzelenia rakiety i lądowania jej modułów.

Jeśli o nas chodzi, to reklama nas przekonała. Chętnie wybralibyśmy się elektrycznym kabrioletem na Marsa, choć Starsi Panowie już dawno temu śpiewali: „ale z drugiej strony, czy na Marsie gra, gdy w ankiecie się 'ziemianin były' ma?”

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

reklama
miniaturka

W interesie całej branży

Rok 2017 był dla branży motoryzacyjnej w Polsce udany. Rozwijała się produkcja i rynek, zwiększył się eksport części i akcesoriów. Udany, choć trudny był również dla Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych.

miniaturka

W nie najlepszym stanie

W ubiegłym roku w ramach akcji ProfiAuto PitStop przeprowadzonych zostało w całym kraju 100 akcji bezpłatnej kontroli stanu technicznego samochodów. Sprawdzano m.in. ciśnienie w oponach, ustawienie świateł, układ kierowniczy i zawieszenie. Zweryfikowano w ten sposób stan kilku tysięcy aut, a 1300 ich użytkowników zgodziło się anonimowo odpowiedzieć na pytania oraz uwzględnić wyniki przeglądu ich samochodów w ogólnodostępnym zestawieniu.

miniaturka

Nowa nakrętka, inny moment

Pilne śledzenie zmian wprowadzanych do konstrukcji rozmaitych elementów oraz procedur naprawczych to codzienność współczesnych warsztatów. Warto więc odnotować zmiany sygnalizowane przez firmę SKF.

miniaturka

Diody na mgłę

Nowe modele samochodów coraz częściej wyposażone są w światła LED. Właściciele starszych aut również mogą skorzystać z tej technologii, a to dzięki diodowym źródłom światła będącym zamiennikami żarówek halogenowych.

miniaturka

Opieka prawna dla warsztatów

Inter-Team wprowadził nowy produkt w postaci opieki prawnej dla warsztatów. Stosownie do swych potrzeb, warsztat może wykupić jeden z czterech wariantów obsługi. Równocześnie otrzymuje zniżkę na dodatkowe usługi kancelarii prawnej.

miniaturka

Lutowe szkolenia w Inter Cars

W lutym odbędzie się jeszcze kilkanaście szkoleń organizowanych przez Inter Cars. Mechanicy zajmujący się naprawą samochodów osobowych mogą wybierać spośród oferty obejmującej zarówno szkolenia darmowe, jak i płatne.

miniaturka

TOMEX Hamulce wśród Gazeli Biznesu

Gazele Biznesu to nazwa konkursu organizowanego od roku 2000 przez dziennik „Puls Biznesu”, w którym honorowane są najszybciej rozwijające się firmy, zarówno z poszczególnych regionów, jak i całej Polski. Jedno z takich wyróżnień za rok 2017 przypadło firmie Tomex Hamulce.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info