Tytuł: W międzynarodowym, miłosnym uścisku

WARSZTATOWIEC.info środa, 17 Styczeń 2018
W czasach globalizacji, konsolidacji i różnych innych podejrzanych „acji” szermowanie stereotypami narodowymi w motoryzacji jest zajęciem dość jałowym. Wszyscy zapewne pamiętają stare porzekadło o niekupowaniu samochodów na „F”, w tym „fszystkich francuskich”. Dziś popularny jest mem przedstawiający szefa kuchni sztorcującego podkuchennego: „Po co lejesz tyle oleju! To patelnia, a nie Passat.”

Jak widać ludowa złośliwość dotyka wszystkich bez wyjątku marek, niezależnie od kraju pochodzenia. Niedawno rozbawiła nas internetowa dyskusja dwóch miłośników motoryzacji, którzy z pasją okładali się w obronie honoru swych ukochanych aut. Wymiana poglądów i uprzejmości była tak zażarta, że gdyby obaj błędni rycerze spotkali się w realu, zapewne zażądaliby pistoletów oraz sekundantów.

Co ciekawe, roznamiętnieni interlokutorzy zachwalający swe pojazdy, nieświadomie powoływali się na rozwiązania opracowane przez niezależnych dostawców. Żeby było śmieszniej, użytkownik samochodu niemieckiego piał o geniuszu inżynierów firmy włoskiej, z kolei właściciel włoskiego pojazdu, w którym biło „sportowe serce”, zachwalał dla odmiany system dostarczany przez niemieckiego producenta.

Gdyby tę szermierkę kierowców widzieli szefowie marketingu obu samochodowych koncernów, niewątpliwie byliby pełni podziwu. Dla samych siebie oczywiście, że tak skutecznie potrafią ludziom zaszczepić „świadomość marki”.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

reklama
miniaturka

Średnie, ale fachowe

Rozstrzygnięta podczas XII Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego trzecia edycja konkursu „Bezpieczny Warsztat” przebiegała w trzech kategoriach – warsztatów małych, średnich i dużych. Jak wynika z audytów przeprowadzonych przez firmę Dekra Polska, średniej wielkości warsztaty, tzn. mające od 4 do 6 stanowisk naprawczych, świadczą wysokiej jakości usługi i dobrze wiedzą, jak sprostać wymaganiom klientów.

miniaturka

Zimą sprawdzać częściej

Zimą należy częściej sprawdzać ciśnienie w oponach – zalecają eksperci firmy Yokohama. Skoki temperatur mogą bowiem sprawić, że wartość ciśnienia zmienia się nawet o 20%, a to ma już znaczący wpływ na bezpieczeństwo jazdy.

miniaturka

Nowe konstrukcje w zestawach SKF

SKF wprowadził do wybranych zestawów naprawczych rozrządu nowe napinacze paska rozrządu. Zastosowane zmiany zgodne są z wymaganiami technicznymi stawianymi przez producentów samochodów.

miniaturka

LPG - czy warto?

Każdy kto myśli o kupnie auta, zastanawia się nie tylko nad wyborem modelu pojazdu, ale także nad rodzajem paliwa, którym samochód będzie napędzany. Olej napędowy, benzyna, a może benzyna i LPG? Coraz więcej osób decyduje się na ostatnie rozwiązanie, mając na uwadze przede wszystkim koszty eksploatacji pojazdu. Z drugiej strony, niektórzy obawiają się wadliwości instalacji gazowych oraz ograniczeń narzucanych posiadaczom takich aut.

miniaturka

Nowe czujniki w ofercie Kraft Automotive

Z początkiem tego roku oferta marki Kraft Automotive powiększyła się o nowe produkty – czujniki ABS oraz czujniki położenia wału korbowego i wałka rozrządu.

miniaturka

Nagrody rozlosowane

Zakończyła się loteria przeznaczona dla klientów warsztatów zorganizowana pod patronatem firmy Inter Cars. Wzięli w niej udział użytkownicy, którzy naprawiali swoje samochody w serwisach należących do sieci warsztatowych: Q-Service, Q-Service Truck, Q-Service Premium i Perfect Service.

miniaturka

Komiksowy kalendarz

Comics & Cars – to tytuł kalendarza firmy Standox na rok 2018. Każdy miesiąc przedstawia klasyczne maszyny z lat 70. i 80. Grafiki dopracowane są w najdrobniejszych szczegółach i razem tworzą 13-stronicowy, atrakcyjny wizualnie komiks.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info