Tytuł: Z uzasadnionym optymizmem

WARSZTATOWIEC.info środa, 3 Styczeń 2018
No i rozpoczął się kolejny rok. Po tygodniu gwiazdkowo-sylwestrowego letargu zawodowego pora wreszcie się ocknąć, strzepnąć z resztek włosów resztki confetti, wywalić oblazłą z igieł choinkę i pomyśleć, co zrobić, by za rok znów móc podsumować wzrosty, rozwój i sukcesy.

Podobno Polacy, z powodu deficytu słonecznych dni, są ponurzy i widzą przyszłość w ciemnej tonacji. Z pewnością nie dotyczy to jednak branży motoryzacyjnej. Zarówno producenci jak i dystrybutorzy tryskają optymizmem i pod względem pogody ducha mogliby w kozi róg zapędzić niejedną pielgrzymkę pieszą.

Trzeba uczciwie przyznać, że uśmiechy rozjaśniające oblicza prezesów naszych firm motoryzacyjnych są nie tylko szczere, ale również uzasadnione. Chyba żadna branża w Polsce nie odnotowała w ciągu ostatniego ćwierćwiecza tak dynamicznego rozwoju. Gdyby ten fenomen można było rozszerzyć na cały kraj, już za parę lat tuzy światowej gospodarki przyjeżdżałyby konferować nie do Davos, tylko do Zakopanego.

I tego sobie oraz naszym Czytelnikom życzymy. Jeśli nie w tym roku, to w którymś z następnych.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

miniaturka

Pękający miech

Oferowane jako opcja w niektórych autach zawieszenie pneumatyczne było kiedyś reklamowane jako pozwalające „zaznać luksusu jazdy na powietrzu lekkim jak piórko”. Zdarza się, że jest ono przyczyną kłopotów wielkich jak Mount Everest.

miniaturka

Czujniki (nie)bezpieczeństwa

Producent klocków hamulcowych TEXTAR zaleca, by zawsze korzystać z klocków wyposażonych w czujnik zużycia powierzchni ciernych, gdyż rozwiązanie to podnosi bezpieczeństwo użytkowania pojazdu.

miniaturka

Części pod lupą inspektorów

Inspekcja Handlowa sprawdziła, czy dostępne na rynku części samochodowe i wyposażenie aut mają świadectwa homologacji. Stwierdzono niewiele nieprawidłowości. Kontrolerzy zakwestionowali tylko 3 procent partii produktów. Więcej zastrzeżeń wzbudziło natomiast oznakowanie produktów.

miniaturka

Inter Cars wyróżniony przez GPW

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie ogłosiła skład RESPECT Index, w którym znajdują się spółki odpowiedzialnie społecznie. W wyniku przeprowadzonej weryfikacji przez firmę doradczą Deloitte, w skład XI edycji indeksu weszło 28 spółek. Jedną z debiutujących jest Inter Cars SA.

miniaturka

LIQUI MOLY zmienia właściciela

LIQUI MOLY GmbH zmieniło swojego właściciela. Dotychczasowy większościowy udziałowiec Ernst Prost sprzedał swoje udziały firmie Adolf WÜRTH GmbH & CO. KG. Tym samym LIQUI MOLY stało się częścią grupy składającej się z 400 firm o rocznych przychodach przekraczających 12,5 mld euro i zatrudniającej ponad 73 tys. pracowników.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info