Tytuł: Wal jak w dym

WARSZTATOWIEC.info środa, 27 Grudzień 2017
Znajomy nasz ma nieszczęście mieć sąsiada hołdującego prastarej nadwiślańskiej tradycji palenia w piecu czym popadnie, niczym załoga krążownika cesarskiej marynarki SMS „Goeben”, który w 1914 roku wiał przed okrętami Royal Navy przez całe Morze Śródziemne. Niemieccy marynarze, wskutek braku węgla, desperacko porąbali wszystkie meble, włącznie z kojami i wrzucili do kotła, dzięki czemu udało się im szczęśliwie dopłynąć do Konstantynopola.

Nie wiemy przed czym ucieka ów sąsiad – najprawdopodobniej przed rachunkami za gaz, ale również wrzuca do kotła mnóstwo wszelkiego śmiecia, przez co w bezwietrzne zimowe wieczory całą okolicę zasnuwa smrodliwa mgła. Zaalarmowana kiedyś przez pokasłujących mieszkańców straż miejska przyznała się do całkowitej impotencji i wyznała, że może jedynie przyjechać i z ulicy popatrzeć na dym z komina oraz sporządzić notatkę służbową.

Najwyraźniej jednak czasy się zmieniły i alarmy smogowe przydały strażnikom miejskim więcej kompetencji i śmiałości. Ponoć już sprawdzają, czym kto pali i solą mandaty. Karane są również warsztaty samochodowe, w których jako alternatywnego paliwa używa się przepracowanego oleju. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że jest to zabronione, mimo że piece na takie paliwo mogą być legalnie sprzedawane – ot taki paradoks legislacyjny.

Paradoksów nigdy u nas nie brakowało. Można zresztą odnieść wrażenie, że ostatnio lawinowo ich przybywa. Tylko czystego powietrza jest coraz mniej.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

miniaturka

ABS znów się pali

Każdy komputer jest tak mądry, jak ludzie, którzy pisali jego oprogramowania. A oni nie są w stanie przewidzieć wszystkiego.

miniaturka

Koniec roku bogaty nowościami

Nie ma miesiąca by firma Nissens nie wprowadziła do swej oferty jakichś nowości. Jednak koniec roku przyniósł ich wyjątkowo dużo, bo aż 90 pozycji.

miniaturka

Ceramiczna zamiast miedzianej

Pasta miedziana skutecznie zapobiega zapiekaniu się elementów metalowych, jednak nie powinno używać się jej do elementów układu hamulcowego i w ich bezpośrednim sąsiedztwie . W tych miejscach należy stosować pastę ceramiczną – wskazują eksperci marki Textar.

miniaturka

Nowy katalog DENSO

DENSO opublikowało katalog świec zapłonowych i żarowych na rok 2018, w którym uwzględniono 13 nowych świec zapłonowych i 9 nowych świec żarowych.

miniaturka

Dudy i wrzosowiska, czyli Szkocja dla warsztatów

„Malownicza Szkocja” to nowa promocja sprzedażowa Inter-Team. Nagrodą główną jest 30 wyjazdów na konferencję szkoleniową do Szkocji we wrześniu 2018 r, do wygrania są także karty przedpłacone.

miniaturka

Nowe sklepy stacjonarne Würth Polska

W grudniu sieć sklepów stacjonarnych Würth Polska powiększyła się o dwa nowe kolejne – w Kaliszu i w Gliwicach. Tym samym liczy sobie teraz 26 placówek.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info