Tytuł: Licznikowi krętacze pod sąd

WARSZTATOWIEC.info środa, 22 Listopad 2017
Ministerstwo Sprawiedliwości podzieliło się z opinią publiczną nowym pomysłem, a mianowicie wprowadzeniem przepisu, ma mocy którego będzie się karać za cofanie licznika. Ten niecny proceder stanowi bowiem prawdziwą plagę na rynku samochodów używanych. – Ludzie są przekonani, że kupują samochód ze znacznie niższym przebiegiem. A w rzeczywistości niejednokrotnie kupują złom – słusznie zauważa minister.

Przewidywane kary mają być słone. Za „korekcję licznika” będzie można bowiem pójść do ciupy nawet na pięć lat. Przy tym jedną celę będą mogli dzielić ten, co licznik kręcił, i ten co kręcenie zlecał, czyli też kręcił – przy sprzedaży samochodu.

Nasze poczucie sprawiedliwości oczywiście bije brawo pomysłodawcom, jednak realizm podpowiada, że polskie więziennictwo nie będzie musiało się martwić, że nie znajdzie miejsca dla rzeszy skazanych licznikowych krętaczy. Udowodnienie takiego przestępstwa przed sądem wydaje się bowiem niezmiernie trudne. Oskarżony przysięgnie na grób matki (zwłaszcza że mamusia żyje i ma się dobrze), że to nie on kręcił, tylko nieznani sprawcy, w dodatku za granicą. I jakoś się wywinie.

Z drugiej jednak strony, wprowadzenie penalizacji fałszowania przebiegów sprawi, że parający się tym procederem nie będą tak ostentacyjnie reklamować swoich usług, a to już będzie pewien postęp. A my, tak jak Jaroslav Hašek, autor „Przygód dobrego wojaka Szwejka” jesteśmy właśnie za umiarkowanym postępem – w granicach prawa.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

miniaturka

Mocne i słabe strony warsztatów

Wszystkie zamawiają części poprzez system internetowy oraz dbają o komfort swoich klientów; niemal 100% z nich korzysta z urządzeń diagnostycznych z aktualnym oprogramowaniem. Teraz znają swoje mocne oraz słabe strony i wiedzą, jak rozwinąć działalność. Mowa o warsztatach, które wzięły udział w trzeciej edycji konkursu „Bezpieczny Warsztat”.

miniaturka

Sieci gwarancją rozwoju?

Tegoroczny Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego podzielony był na wiele sesji tematycznych. Jedna z nich, przygotowana przez Organizację Pracodawców Motoryzacyjnych MOVEO, dotyczyła przyszłości, jaka rysuje się przed warsztatami niezależnymi.

miniaturka

Trzeci PitStop

Dobiegła końca trzecia edycja akcji PitStop. Organizatorzy ponownie bezpłatnie sprawdzali stan techniczny samochodów jeżdżących po polskich, czeskich i słowackich drogach. W tym roku marka ProfiAuto w trakcie przebadała niemal 7500 aut, co oznacza, że w ramach wszystkich edycji sprawdzono prawie co tysięczny samochód poruszający się po drodze.

miniaturka

Kolejne świece w rodzinie V-Line

Firma NGK Spark Plug Europe poszerzyła asortyment świec zapłonowych V-Line o 9 referencji. Nowo dodane świece, oznaczone krótkimi numerami od 46 do 54, pasują do popularnych modeli Citroëna, Toyoty, Nissana, Renault, Opla, Fiata, BMW oraz marek z Grupy Volkswagen.

miniaturka

Zestaw SKF rozszerzony

Firma SKF wprowadziła na rynek części zamiennych zestaw pompy wody uzupełniony o elementy mocujące i uszczelki, co pozwoli sprawniej przeprowadzać czynności serwisowe.

miniaturka

Lepsze parametry, prostszy montaż

Od momentu, gdy tarcze hamulcowe pojawiły się w samochodach, ich kształt pozostaje w zasadzie bez zmian. Nie oznacza to jednak, że wszystkie są identycznej konstrukcji czy też wykonane z tego samego materiału.

miniaturka

Specjalistyczne paski Optibelt

Optibelt, niemiecki wytwórca pasów napędowych wprowadza na polski rynek niezależny nową, specjalistyczną linię swych pasków.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info