Tytuł: Kto wyciął, ten się przyzna

WARSZTATOWIEC.info środa, 8 Listopad 2017
Temat wycinania filtrów sadzy wałkowany jest od lat, ale co pewien czas powraca z większym przytupem, na ogół wtedy, kiedy któremuś z tzw. czynników coś się nagle przypomni i na przykład jakiś poseł złoży interpelację do ministra, albo też inspektorzy NIK sporządzą raport utrzymany w alarmistycznym tonie. Potem wszystko ucicha, rozchodzi się po kościach, business as usual.

A oto kolejny przelot medialnej komety nazwanej roboczo „wycinka DPF”. Media donoszą, że nasi dzielni a nieustraszeni stróże prawa rozpoczęli sprawdzanie, czy diesle nie jeżdżą aby z wyciętymi filtrami.

Każdy, kto orientuje się choć odrobinę w temacie, wie doskonale, że ze stwierdzeniem braku filtra DPF w samochodzie problem miałby diagnosta na stacji kontroli pojazdów, więc jakim cudem miałby sobie z tym poradzić policjant drogówki?

Jedyny skuteczny sposób, jaki nam przychodzi do głowy, to użycie technik policyjnych, czyli fachowe przesłuchanie podejrzanego. Para doświadczonych policjantów weźmie takiego delikwenta w krzyżowy ogień pytań, jeden (ten zły) nastraszy, drugi (ten dobry) pocieszy i po kilkugodzinnym maglowaniu, kierowca sam wyśpiewa :”Tak, panie władzo! Wyciąłem! Wyciąłem DPF, bo się zapchał, a nowy kosztuje pięć tysięcy, albo może jeszcze więcej...”

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

reklama
miniaturka

Rynek boi się rozporządzenia

Ważą się losy niezależnego rynku motoryzacyjnego, a pod wielkim znakiem zapytania pozostaje jego dalsze niezakłócone funkcjonowanie. Wszystko przez projekt rozporządzenia COM(2016) 31.

miniaturka

Wymiana oleju silnikowego przed zimą

Niezależnie od tego czy tegoroczna zima będzie atakowała śniegiem oraz mrozem czy okaże się lekka i deszczowa, warto przygotować swój samochód do nadchodzącego sezonu. Ekspert firmy Shell wyjaśnia, jakie korzyści może przynieść wymiana oleju silnikowego przed zimą.

miniaturka

Nissens do aut o napędzie alternatywnym

Choć samochody o napędzie alternatywnym dopiero zdobywają popularność, Nissens ma już w swej ofercie wymienniki ciepła do wielu z tych aut.

miniaturka

Pilkington w Inter Cars

Oferta Inter Cars poszerzona została o szyby samochodowe firmy Pilkington. Oznaczone są one znakiem klasyfikującym „Q”, co oznacza, że elementy te mają status części oryginalnych.

miniaturka

Alternatory i rozruszniki do ciężarówek

W ofercie Inter Cars pojawiła się nowa marka alternatorów i rozruszników przeznaczonych do pojazdów ciężarowych - POWER TRUCK.

miniaturka

Inter-Team i REMSA

Inter-Team powiększył swą ofertę o tarcze hamulcowe marki REMSA. Asortyment obejmujący ponad 1200 referencji klocków, 1000 referencji tarcz oraz blisko 200 referencji szczęk ma być stale rozbudowywany.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info