Tytuł: Jesienna legislacja

WARSZTATOWIEC.info czwartek, 2 Listopad 2017
Toczy się dyskusja na temat sensu zmieniania czasu z letniego na zimowy i odwrotnie. Pomysłodawcy ustawy, która miałaby trwale przywiązać nas do czasu wschodnioeuropejskiego twierdzą, że ludność jest za, ponieważ, dwa razy w roku, z powodu przestawiania w nocy zegarka, przez trzy dni chodzi kołowata.

My postulujemy jak najszybsze rozpoczęcie prac nad projektem ustawy wykluczającej z kalendarza listopad i grudzień, dzięki czemu wreszcie rozwiążemy problem polskiej depresyjnej jesieni. Być może losy ustawy powinna rozstrzygnąć ludność w drodze referendum.

Gdyby nasz pomysł wszedł w życie, sezon wymiany opon z letnich na zimowe rozpoczynałby się wraz z sezonem na grzyby, co uchroniłoby ludność przed wątpliwościami na temat tego, kiedy opony zmieniać. Po prostu wiadomo by było, że na zimówkach jeździmy nie tylko na narty, ale również na prawdziwki.

Przy okazji przypomina się nam rozmowa sprzed paru lat ze znanym redakcji użytkownikiem, który jak kania dżdżu, wypatrywał ataku zimy, opadów śniegu, chlapy i mrozu. Otóż kupił jakiś czas wcześniej komplet drogich, markowych opon zimowych, które wygrały test w poczytnym magazynie motoryzacyjnym. A tu jak na złość prawie cały grudzień i styczeń temperatura utrzymywała się na plusie, a jezdnie były suche. – No i zostałem z tymi zimówkami jak Himilsbach z angielskim – utyskiwał nasz rozmówca.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

reklama
miniaturka

Wymiana amortyzatorów
w Alfie Romeo MiTo

Firma KYB, jeden z najwiekszych producentów amortyzatorów na świecie, regularnie przygotowuje ilustrowane instrukcje montażowe, pokazujące jak we właściwy sposób należy montować jej wyroby. Kolejna tego typu publikacja dotyczy demontażu i montażu kolumny amortyzatora na przodzie Alfy Romeo MiTo.

miniaturka

Problemy z osłonami

Aby znajdujące się na półosiach osłony spełniły swoje zadanie, muszą zostać prawidłowo dobrane i zamontowane. Niestety bywają z tym problemy, na co wskazują specjaliści z firmy SKF, która w swej ofercie ma m.in. szeroką gamę osłon.

miniaturka

Blisko 200 nowych referencji

Aftermarketowa oferta firmy BILSTEIN obejmuje wszystkie segmenty samochodów osobowych. Podobnie rzecz się ma w przypadku najnowszej aktualizacji katalogu, gdyż znalazły się w niej referencje zarówno do aut marki Bentley, jak i Zastava.

miniaturka

UFI na OE i AM

Firma UFI Filters poinformowała o zawarciu kontraktu na dostawy swoich produktów dla Grupy Renault-Nissan, czwartego producenta samochodów na świecie, co wzmocni obecność UFI w segmencie części OE przeznaczonych do samochodów azjatyckich.

miniaturka

Katalog sprzęgieł Valeo

Wydany przez Valeo Service katalog „Sprzęgła 2017/2018” obejmuje ponad 3000 elementów przeniesienia napędu do samochodów osobowych i pojazdów dostawczych, w tym zestawy sprzęgłowe, dwumasowe koła zamachowe, łożyska oraz części montażowe.

miniaturka

Multimedialna kampania marki Sachs

Nowa multimedialna kampania reklamowa ZF Aftermarket prezentuje historię marki Sachs, będącą częścią historii przemysłu motoryzacyjnego.

miniaturka

50 lat olsztyńskiej fabryki opon

Fabryka opon w stolicy Warmii obchodzi swoje 50. urodziny. Oficjalne uruchomienie Olsztyńskich Zakładów Opon Samochodowych (OZOS) nastąpiło 28 października 1967 roku. W fabryce pracowało wówczas 1 500 osób, produkowano w niej opony sprzedawane wyłącznie w Polsce.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info