Tytuł: Wąskie gardła

WARSZTATOWIEC.info środa, 4 Październik 2017
„Deep Throat”, czyli „Głębokie Gardło” to nie tylko tytuł głośnego filmu dla dorosłych sprzed prawie pół wieku, ale również pseudonim nadany osobie będącej źródłem najsłynniejszego w dziejach prasy przecieku, który doprowadził w USA do afery Watergate i złamania kariery, skądinąd dobrego, prezydenta Richarda Nixona.

Dziś w Ameryce głośno jest o problemach firmy Tesla nazwanych przez amerykańskie media „Bottleneck”, co w wolnym tłumaczeniu znaczy „wąskie gardło”. Chodzi mianowicie o to, że słynna firma, która zainwestowała bajońskie sumy w supernowoczesne fabryki, nie wyrabia się z wytwarzaniem swojego przeboju rynkowego Model 3. Produkcja jest na razie pięć razy mniejsza od zaplanowanej, a winę za to ponosi właśnie technologiczne „wąskie gardło”, czyli brak możliwości wyprodukowania odpowiedniej liczby jakichś tam układów. Pamiętajmy, że wszystko to dzieje się w jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie koncernów, w kraju, w którym wynaleziono nowoczesne metody zarządzania produkcją, czasem, kryzysem i w ogóle wszystkim.

Ciekawe zatem, jakie wąskie gardła napotka nasz narodowy program produkcji elektrycznych samochodów. Należy jednak podejść do zagadnienia z uzasadnionym optymizmem. W końcu w radzeniu sobie z wąskimi gardłami i bohaterskim pokonywaniu „określonych, przejściowych” mamy wielką wprawę. Ćwiczyliśmy to przecież przez cały socjalizm.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

reklama
miniaturka

Konkurs OSRAM
- do wygrania żarówki Night Breaker

Pisaliśmy niedawno o dobrze zadomowionych na rynku żarówkach OSRAM Night Breaker, które dostarczają więcej światła, przez co przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa korzystających z nich kierowców. Pretekstem do tego była okrągła rocznica wprowadzenia do sprzedaży tych najbardziej innowacyjnych produktów marki OSRAM wśród tradycyjnych rozwiązań oświetleniowych. Dziś z tej okazji proponujemy konkurs, w którym nagrodami jest 5 kompletów żarówek Night Breaker Laser, do wyboru w wersji H4 lub H7.

miniaturka

„Bezpieczny Warsztat” wkracza w decydującą fazę

Trzecia edycja konkursu „Bezpieczny Warsztat” wkroczyła właśnie w decydującą fazę. Spośród zgłoszonych serwisów niezależnych wybrano te, w których DEKRA Polska przeprowadzi audyty, sprawdzając standardy i zasady obsługi klienta.

miniaturka

Triumfowała wiedza i doświadczenie

Konkurs Master Mechanik organizowany przez Inter Cars 2017 przeszedł do historii. Zwycięzcy pokonali ponad dwa tysiące konkurentów. Wielki finał odbył się podczas 16. Targów części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów.

miniaturka

Nowe szkolenia i filmy instruktażowe

ederal-Mogul Motorparts przygotował nowe szkolenia dotyczące układów zapłonowych BERU i Champion oraz filmy instruktażowe na temat uszczelnień olejowych i montażu śrub głowicowych Payen. Materiały te są dostępne w języku polskim na bezpłatnej platformie techniczno-szkoleniowej F-M Campus.

miniaturka

Więcej teorii, więcej praktyki

Program szkoleń Akademii Technicznej Inter-Team dotyczących bezpośredniego wtrysku paliwa został znacznie rozbudowany. W ciągu 2 dni mechanicy mają możliwość przyswojenia nie tylko wiedzy na ten temat, ale też czekają nich ćwiczenia praktyczne.

miniaturka

Ciecz zamiast powietrza

Intercooler, czyli chłodnica powietrza doładowanego jest rozwiązaniem znanym od lat. Najpopularniejsza jego wersja to prosty aluminiowy wymiennik ciepła, chłodzony powietrzem opływającym samochód w czasie jazdy. To rozwiązanie ma jednak swoje wady.

miniaturka

Aplikacja mobilna Würth APP

Würth Polska uruchomił aplikację mobilną, dzięki której zakupy w tej firmie mają być jeszcze prostsze. Aplikacja dostępna jest na urządzenia mobilne z systemami Android, iOS oraz Windows Mobile.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info