Tytuł: Nasz długi marsz

WARSZTATOWIEC.info środa, 13 Wrzesień 2017
Władze Chińskiej Republiki Ludowej zapowiedziały, że w niedalekiej przyszłości zakażą sprzedaży samochodów z silnikami spalinowymi. Wziąwszy pod uwagę, że Chiny są największym samochodowym rynkiem na świecie, szykuje się prawdziwy przewrót w motoryzacji. Z pewnością nie jest to dobra wiadomość dla krajów żyjących z eksportu ropy naftowej, ale na szczęście u nas jej nie ma.

Wolni zatem od zmartwień pewnie kroczymy w naszym „długim marszu” ku elektrycznej przyszłości. Rządowy program narodowej elektromobilności wszedł oto w kolejną fazę, wyłoniono bowiem cztery projekty nadwozia polskiego samochodu elektrycznego. – No to teraz już z górki – skomentował jeden z internautów i zagadką pozostaje, czy powodował nim szlachetny entuzjazm, czy podłe szyderstwo.

Do kompletu jeszcze jedna informacja. Gliwicka spółka BMZ Poland zapowiedziała podbój europejskiego rynku akumulatorów do autobusów elektrycznych. Zaprojektowana przez polskich inżynierów bateria ponoć bije konkurencję na głowę. I choć firma BMZ jest międzynarodową korporacją, a jej główna siedziba mieści się w Karlstein nad Menem, to jednak ewentualny sukces wytwarzanego w Gliwicach zaawansowanego technologicznie produktu, będzie polskim sukcesem. Tym bardziej, że produkcja elektrycznych autobusów staje się naszą specjalnością.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

reklama
miniaturka

Supermechanik AD 2017

W ostatni weekend wakacji w Bukowinie Tatrzańskiej spotkało się stu najlepszych mechaników samochodowych z sieci AD Polska. Każdy z nich miał szansę zdobyć tytuł Supermechanik AD 2017 i kluczyki do czerwonego Opla Astry.

miniaturka

Wrześniowy finał

Trwa kolejna edycja konkursu Master Mechanik organizowanego przez Inter Cars. Do udziału zgłosiło się ponad 1400 warsztatów, zarówno zajmujących się naprawami samochodów osobowych, jak i tych wyspecjalizowanych w pojazdach ciężarowych. Wielki finał odbędzie się podczas 16. Targów Inter Cars.

miniaturka

Jak nie zepsuć łożyska

Prawidłowo zamontowane i eksploatowane nowoczesne łożysko powinno pracować poprawnie nawet przez całe „życie” samochodu. Niestety, wszyscy popełniamy błędy i łożyska trzeba wymieniać.

miniaturka

Sposób na trwałą naprawę

Z całą pewnością wielu użytkowników aut spotkało się z sytuacją, że w ich samochodzie przestało działać jakieś elektrycznie sterowane urządzenie, na przykład centralny zamek, elektryczna regulacja lusterek, wycieraczka tylnej szyby, trzecie światło hamowania. Przyczyną takich usterek są zwykle uszkodzenia wiązek elektrycznych między nadwoziem a drzwiami lub pokrywą bagażnika.

miniaturka

Prosto z chmury

W niedalekiej przyszłości aktualizowanie oprogramowania samochodu będzie tak proste jak aktualizowanie aplikacji w smartfonach – zapewniają przedstawiciele firmy Bosch. Jedno kliknięcie wystarczy, aby automatycznie zaktualizować oprogramowanie pojazdu lub pobrać nowe funkcje bezpośrednio z chmury – bez potrzeby odwiedzania warsztatu.

miniaturka

Biorą od Gatesa

Firma Gates informuje, że opracowany przez nią zintegrowany układ paska rozrządu pracujący w kąpieli olejowej (BiO), a także napinacz i zespół kół zębatych ECO, zostały wybrane na pierwszy montaż do wielu wymagających i bardzo wydajnych silników.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info