Tytuł: Mysz chce połknąć węża

WARSZTATOWIEC.info środa, 23 Sierpień 2017
Stary Deng Xiaoping znany był z pragmatyzmu. Słynny jest jego bon mot o kocie, który nie ważne czy czarny, czy biały, ma łowić myszy. W czasach kiedy Chiny nie eksportowały nawet ryżu, Deng postanowił otworzyć kraj na zachodni kapitał i technologie. Plan był prosty - dajmy się kapitalistom rozwinąć, a potem przejmijmy interes.

Dziś, wiele lat po śmierci przywódcy, jego koncepcja przynosi efekty. Media informują, że chiński producent samochodów Great Wall Motors ma zakusy na koncern Fiat Chrysler, konkretnie zaś na markę Jeep, na której Chińczykom zależy bardziej niż na całej reszcie.

Ciekawostkę stanowi fakt, że pod względem przychodów, chiński producent jest dziesięć razy mniejszy od włosko-amerykańskiego koncernu. Wygląda więc to tak, jakby mysz miała zamiar połknąć węża. Tyle że jak podają przedstawiciele Great Wall Motors, firma ma dostęp do finansowania. Oznacza to, że chiński rząd otworzy szkatułę i wyłoży, ile trzeba, by kupić srebra rodowe Turynu i Detroit. Zaiste, wielkim wizjonerem był Deng.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

reklama
miniaturka

Czy CO2 osłabi przemysł motoryzacyjny?

Europejscy producenci części i komponentów motoryzacyjnych przodują na świecie pod względem technologii, dzięki czemu wciąż są konkurencyjni na globalnym rynku i zapewniają zatrudnienie dziesiątkom tysięcy pracowników. Wszystko to może się zmienić z uwagi na plany UE obniżenia emisji CO2 związane z Porozumieniem Paryskim z 2015 r.

miniaturka

Mniej dwutlenku

Continental, producent opon i dostawca rozwiązań dla branży motoryzacyjnej, pomyślnie przeprowadził testy dodatku oleju napędowego zwanego eterem oksymetylenowym (OME). Badania drogowe wykazały, że olej zawierający 15-procentową domieszkę OME powoduje ograniczenie emisji dwutlenku węgla o około osiem gramów na kilometr.

miniaturka

Nowa odsłona strony KYB Europe

KYB Europe wprowadza nową wersję strony swej internetowej. Odświeżona witryna została zaprojektowana tak, aby ułatwić dystrybutorom, mechanikom oraz użytkownikom pojazdów szybkie i łatwe znajdywanie informacji.

miniaturka

Aplikacja Inter Cars Expo 2017

Inter Cars stworzył dla wszystkich odwiedzających 16. Targi Części Zamiennych, Narzędzi i Wyposażenia Warsztatów specjalną aplikację mobilną. Inter Cars Expo 2017 ma za zadanie ułatwić zwiedzanie targów i korzystanie z towarzyszących im atrakcji.

miniaturka

Pomoc naukowa z trzymetrowym paskiem

Sześć cylindrów, 211 KM mocy oraz… jeden pasek zębaty długości trzech metrów. Właśnie ze względu na ten pasek eksperci firmy SKF wybrali silnik V6 ESL do roli demonstratora układu rozrządu.

miniaturka

Lepsze niż oryginalne

Przedstawiciele marki MEYLE poinformowali, że ich firma, jako pierwsza na rynku części zamiennych, oferuje kompletny zestaw naprawczy łącznie z łożyskiem tocznym, talerzem amortyzatora i mocowaniem kolumny amortyzatora przeznaczony do dwóch modeli Volkswagena – T5 i T6.

miniaturka

Ulepszone oleje Mobil Delvac

ExxonMobil zmienił formulacje dwóch olejów silnikowych do pojazdów ciężarowych. Mobil Delvac MX ESP 15W-40 i Mobil Delvac MX ESP 10W-30 zapewniają teraz skuteczniejszą ochronę najnowszych, zaawansowanych technologicznie jednostek napędowych.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info