Tytuł: Elektroniczny Musk

WARSZTATOWIEC.info środa, 16 Sierpień 2017
Włoski fanklub Tesli zorganizował jazdę długodystansową samochodu tej marki. Tesla Model S 100D przejechała w ciągu 27 godzin 1078 km, a wszystko na jednym ładowaniu, dzięki czemu ustanowiła nowy elektryczny rekord świata.

Oczywiście cały ten rekord to taki „rajd o kropelce”. Nie ma mowy, żeby osiągnąć zbliżony rezultat podczas normalnej eksploatacji. Tak czy siak, wynik poszedł w świat i robi wrażenie.

Wrażenie robi również najnowsza refleksja Elona Muska, założyciela firmy Tesla. Słynny przemysłowiec-wizjoner stwierdził, że dla ludzkości większe zagrożenie od uzbrojonych w broń atomową dyktatorskich reżimów stanowi sztuczna inteligencja. Ekscentryczny miliarder postuluje zatem wprowadzenie jakichś regulacji prawnych, które zapobiegną zerwaniu się maszyn ze smyczy.

Już sobie wyobrażamy inteligentny samochód, który będzie nas autonomicznie woził, ale tylko tam gdzie sam uzna za stosowne – na przykład z domu do pracy i z powrotem, głównie po to, żebyśmy zarabiali na prąd, zasilający jego elektroniczny, wredny móżdżek. Przypomina to układ z jakiegoś toksycznego związku. Rzeczywiście, można się tego przestraszyć bardziej niż północnokoreańskich rakiet.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

miniaturka

Zostało już tylko kilka dni!

Tylko do 18 sierpnia serwisy niezależne mają czas, aby zgłosić się do ogólnopolskiego konkursu „Bezpieczny Warsztat 2017”. Jeżeli twój warsztat nie przystąpił jeszcze do konkursu,, sprawdź, jakie korzyści przyniesie Ci udział i szybko wypełnij formularz zgłoszeniowy!

miniaturka

Wygląd ważniejszy od bezpieczeństwa

Raczej nie dbamy o ustawienie świateł i nie sprawdzamy stanu opon, ale za to bardzo często myjemy samochód – takie są pierwsze wnioski z wielkiego sondażu przeprowadzonego wśród właścicieli używanych samochodów. Dotychczas wypełniono ponad 1200 ankiet.

miniaturka

Chemia warsztatowa od Revline

W palecie wyrobów należącej do Rafinerii w Jaśle marki Revline, pojawiła się właśnie nowa linia produktów, a mianowicie chemia warsztatowa. Stworzono ją z myślą o pielęgnacji samochodów osobowych, ciężarowych, maszyn rolniczych i budowlanych.

miniaturka

Hamulce certyfikowane

Układy hamulcowe ABE od wielu lat cieszą się uznaniem klientów Inter Cars zarówno w Polsce, jak i na zagranicznych rynkach części zamiennych. Potwierdzeniem wysokiej jakości tych części jest spełnienie drobiazgowych wymagań PIMOT-u oraz przyznanie po raz kolejny certyfikatu bezpieczeństwa „B”.

miniaturka

Oleje do dostawczych

Asortyment Inter Cars został rozszerzony o nową gamę olejów silnikowych do samochodów dostawczych – Mobil Delvac Light Duty.

miniaturka

Nowy płyn hamulcowy w ofercie Textar

Textar nie poprzestaje na produkcji klocków i tarcz hamulcowych. Proponuje także pełną paletę płynów do układu hamulcowego.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info