Tytuł: Wandal przychodzi w nocy

WARSZTATOWIEC.info środa, 9 Sierpień 2017
Podczas późnego spaceru z psem jeden z niżej podpisanych zauważył ciekawe zwierzę. Było wielkości małego kota, miało wydłużone ciało, krótkie łapki i szpiczastą mordkę. Stworzonko wypadło z krzaków, a następnie sadząc susy niczym sprinter, dopadło do zaparkowanego na ulicy auta i znikło pod nim. Zafrapowany tym widokiem pies dokonał przeszukania pod samochodem, ale nic nie znalazł. Zwierzak najprawdopodobniej ulokował się w komorze silnika i nie miał zamiaru stamtąd wychodzić.

Wprawne oko przyrodnika amatora od razu zidentyfikowało nocnego grasanta. To oczywiście kuna domowa – mały drapieżca, bandyta i wandal, najchętniej urzędujący na strychach i poddaszach, postrach kurników i gołębników.

Czego w ciepłą, letnią noc poszukiwał futrzasty gangster pod maską samochodu? Ano draki, rzecz jasna. Mata wygłuszająca, gumowe przewody, kable zapłonowe w silikonowej izolacji – wszystko to stanowi cel kuny, która ostrymi jak igły zębami potrafi kompletnie zdemolować samochód, doprowadzając czasem do poważnej awarii.

Jak się przed łasicowatym łobuzem obronić? Jedni radzą wsadzić pod maskę kostkę do wc, inni zalecają zrobić to samo z obsikaną przez psa szmatą, inni preferują urządzenia emitujące odstraszające przyrodę ultradźwięki.

Można się też spotkać z opinią, że kuna, zwierzątko schludne, nie ruszy brudnego pojazdu, a im bardziej zasyfiała i nigdy nie myta komora silnika, tym samochód dla kuny mniej ponętny. Wybór należy do Państwa.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

miniaturka

TOP30 polskich producentów motoryzacyjnych

Polska marka samochodu osobowego to pieśń przyszłości. Tu i teraz bezsprzecznie rządzą wytwórcy podzespołów oraz pojazdów innych niż osobowe. Przez co najmniej 5 lat to się nie zmieni – wskazują autorzy drugiej edycji zestawienia TOP30 polskich producentów motoryzacyjnych.

miniaturka

Strona 16. Targów Inter Cars

Wszystkich zainteresowanych 16. Targami części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów Inter Cars organizatorzy zapraszają na oficjalną stronę internetową tego wydarzenia, na której można znaleźć najważniejsze i najbardziej aktualne informacje dotyczące targów.

miniaturka

Doceń swojego mechanika!

Trwa kampania „DOCEŃ swojego mechanika” – konkurs Motointegratora dla warsztatów samochodowych i ich klientów. Serwisy zarejestrowane na www.mi.eu, docenione pozytywnymi opiniami kierowców, mają szansę zdobyć nagrody o łącznej wartości 50 tys. zł. Nagrody trafią także do klientów warsztatów.

miniaturka

Sprężyny gazowe FA i Szalona Środa w Inter-Team

Inter-Team wprowadził do swej oferty sprężyny gazowe marki FA Krosno. Firma informuje również o kolejnej edycji promocji olejów Kraft Automotive.

miniaturka

Supermechanik coraz bliżej finału

Znanych jest już stu półfinalistów drugiej edycji konkursu Supermechanik AD. Miłą wiadomością jest zakwalifikowanie się do tego grona sześciu kobiet.

miniaturka

FRAM do „francuzów”

Sieć AD Polska wprowadziła do swojej oferty nowy filtr marki FRAM. Produkt przeznaczony jest do modeli koncernu PSA.

miniaturka

SENTECH do łodzi motorowych

Producent dobrze znanych na rynku przewodów zapłonowych SENTECH rozszerzył swą ofertę o kable wysokiego napięcia do łodzi motorowych.

miniaturka

90 lat hamulców Boscha

Pneumatyczne wspomaganie hamulców, zaprezentowane przez firmę Bosch w 1927 roku, znacznie zwiększyło bezpieczeństwo na drogach. Rok później Bosch przedstawił kompaktowe serwo hamulców, zwane „Bosch-Bremshelf”, które znalazło zastosowanie w samochodach osobowych.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info