Tytuł: PKP - Pięknie, Koncerny, Pięknie

WARSZTATOWIEC.info środa, 26 Lipiec 2017
Trzy niemieckie koncerny motoryzacyjne zostały oskarżone o zmowę i stworzenie nielegalnego kartelu. Niemiecki tygodnik „Der Spiegel” poinformował, że Volkswagen, BMW i Daimler miały przez lata uzgadniać kwestie dotyczące techniki, kosztów i dostawców. „Der Spiegel” powołał się na pisemny materiał, jaki Volkswagen przekazał instancjom ochrony konkurencji w imieniu własnym oraz Audi i Porsche. Również Daimler miał złożyć podobne zawiadomienie o własnych nagannych praktykach.

W największym skrócie chodziło to, żeby trzej niemieccy potentaci nie konkurowali ze sobą nadmiernie, a koszty stworzonego w ten sposób komfortu przerzucili na nabywców. Praktyki takie są niezgodne z prawem i grożą za to surowe kary finansowe w wysokości nawet 10% rocznych obrotów. Nie trzeba tłumaczyć, że dla niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego byłaby to prawdziwa bomba atomowa.

Można przypuszczać, że w Europie sprawa jakoś rozejdzie się po kościach. Koncerny coś tam przyznają, czemuś tam zaprzeczą, zapłacą parę euro i będzie po aferze. Co innego w Ameryce, która dla wszystkich trzech producentów stanowi olbrzymi rynek zbytu. Tam tak łatwo nie wybaczają, tym bardziej, że dla obecnej administracji w Waszyngtonie, taka heca byłaby wspaniałym prezentem.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

miniaturka

Najważniejszy kongres motoryzacyjny w Polsce

Dwa dni pełne wiedzy merytorycznej i najciekawszych informacji z branży motoryzacyjnej, liczne panele dyskusyjne oraz ponad 600 uczestników, z największymi graczami rynku części motoryzacyjnych na czele. 8 i 9 listopada 2017 r. Warszawa stanie się miejscem spotkania ekspertów branży automotive, a to za sprawą 12 edycji Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego, inspirowanego przez SDCM.

miniaturka

Cenią regenerowane

Z sondażu przeprowadzonego wśród mechaników wynika, że większość z nich pozytywnie ocenia części regenerowane i często woli je montować w autach klientów, zamiast najtańszych zamienników.

miniaturka

Pamiętać o filtrach LPG

Zanieczyszczony złej jakości paliwem filtr LPG jest jednym z najistotniejszych, a zarazem najczęściej  bagatelizowanych powodów niedomagań instalacji gazowej – przypominają specjaliści Inter Cars.

miniaturka

Nowości Delphi

Delphi Product & Service Solutions poszerzyło ofertę części zawieszenia i układu kierowniczego o 175 produktów mających ponad 1000 zastosowań.

miniaturka

Sprężarki, chłodnice, wentylatory

DENSO rozszerzyło ofertę części do układów chłodzenia silnika i klimatyzacji o 62 nowe numery katalogowe, które mają zastosowanie m.in. w pojazdach marek Audi, Fiat, Honda, Jeep, Mercedes, Opel, Porsche, Renault i Toyota.

miniaturka

Valeo w Inter-Team

Inter-Team rozpoczął współpracę z marką Valeo. Zapewni to klientom tego dystrybutora dostęp do szerszej gamy części stosowanych na pierwszy montaż.

miniaturka

Szkolenie nad Atlantykiem

Do Hiszpanii, na andaluzyjskie wybrzeże swoich klientów zaprasza firma AD Polska z Partnerami. Aby zdobyć wyjazd na tygodniowe szkolenie dla jednej osoby należy aktywnie korzystać z oferty produktowej wybranych marek.

miniaturka

Nowa strona firmy TOMEX Hamulce

Firma TOMEX Hamulce uruchomiła nowa stronę internetową, opartą całkowicie na nowej, przyjaznej użytkownikowi technologii. Strona dostosowana została do urządzeń mobilnych, takich jak tablety czy smartfony.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info