Tytuł: Gramy w salonowca

WARSZTATOWIEC.info środa, 28 Czerwiec 2017
W prasie codziennej przez dobre dziesięć lat przewijał się temat niezrozumiałej niechęci obywateli do kupowania nowych samochodów. Rycerze słusznej sprawy biadali, że ludność zamiast nabywać auta w salonach, bierze szmelc od laweciarzy, nie zdając sobie sprawy, że nowym samochodem jeździ się dużo fajniej niż 10-letnim.

Ale organiczna praca i mozolna, cierpliwa edukacja przynosi skutki. Oto bowiem widać nowy, jakże pożądany „trynd” - jak to się kiedyś mówiło w kręgach decydenckich. Polacy poszli po rozum do głowy, a następnie do salonów i na potęgę kupują nówki sztuki.

Znana firma Mercedes, producent popularnych w naszym kraju samochodów, z entuzjazmem donosi, że w Polsce jak ciepłe bułki idą modele AMG. „Wyniki sprzedaży sportowej submarki Mercedesa w 2016 roku jasno pokazują, że bardzo kochamy jej sportowe samochody. W 2016 roku Polacy kupili 1108 samochodów oznaczonych literami AMG, co plasuje nas na 4 miejscu w Europie!” - czytamy w sponsorowanym artykule.

Jednym z najbardziej rozchwytywanych modeli AMG w naszym kraju jest G63. „Tę rasową terenówkę z silnikiem wyścigówki o mocy aż 571 KM wybrało aż 159 naszych kierowców. Dodajmy, że ten samochód kosztuje niecałe 700 tys. zł.” - zachęca autor artykułu.

Cóż, cena rzeczywiście wydaje się atrakcyjna, a pani z banku wciąż do nas dzwoni i namawia na kredyt rozłożony na dogodne raty.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

miniaturka

Wymiana paska rozrządu
w Renault Megane 1.6 (silnik K4M)

Grupa Schaeffler, w ramach kompleksowego wsparcia mechaników, przygotowuje publikacje dotyczące wymiany wybranych elementów w wybranych modelach pojazdów. Oto jeden z takich tekstów, dotyczący wymiany paska rozrządu w samochodach Renault napędzanych silnikiem K4M.

miniaturka

Najkrótsza droga do tego,
by Twój warsztat
zyskał miano najlepszego!

Ruszył konkurs dla niezależnych warsztatów samochodowych, organizowany przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM).

miniaturka

Master Mechanik po raz kolejny

Największy w Polsce konkurs wiedzy technicznej online, Master Mechanik, po raz kolejny sprawdzi wiedzę i umiejętności pracowników warsztatów samochodowych.

miniaturka

MOOG wspiera klientów

Federal-Mogul Motorparts rozwija program wsparcia dla klientów marki MOOG. Na początek przedstawia dwa filmy poradnikowe. Kolejne, a także aktualizacje materiałów technicznych i produktowych, pojawią się w sieci w najbliższych miesiącach.

miniaturka

Nie tylko do osobowych

Klocki Textar kojarzone są przede wszystkim z samochodami osobowymi. Marka ma jednak pełną ofertę obejmującą również klocki przeznaczone do pojazdów użytkowych i autobusów.

miniaturka

Więcej części do turbo

Niewielkie, za to mocno wysilone silniki już od jakiegoś czasu są powszechnie wykorzystywane do napędu samochodów. Coraz częściej więc serwisowanie tych aut zlecane jest niezależnym warsztatom, te zaś potrzebują do tego odpowiednich części zamiennych.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info