Tytuł: Nadchodzą cyberczasy

WARSZTATOWIEC.info środa, 7 Czerwiec 2017
Znana firma zajmująca się dostarczaniem oprogramowania antywirusowego oświadczyła, że rozpoczęła prace nad antywirusem przeznaczonym dla samochodów.

Jak wiadomo przyszłość motoryzacji to nie tylko tkwienie w korkach, ale również w sieci. Samochody będą wysyłały, odbierały (niektóre już to robią) dane, narażając się w ten sposób na rozmaite zagrożenia, m.in. niecne uczynki różnych cyberzłodziejaszków i cyberwandali, którzy teraz zamiast kraść na stłuczkę lub rysować maskę gwoździem, buchną samochód przez internet albo porysują dysk twardy jakimś paskudnym wirusem.

Motoryzacja i informatyka splatają się w coraz ciaśniejszym uścisku. Należy się więc liczyć z tym, że samochody, oprócz zwykłych niespodzianek, takich jak stukanie w zawieszeniu, czy kłopoty z uruchomieniem, okażą nam narowy czysto komputerowe. Będą się więc zawieszać, wirusować, mulić, krzaczyć, świecić niebieskim ekranem i robić różne inne siupy, które doprowadzają użytkownika do szału.

Wyobraź sobie, Czytelniku, że jedziesz swoim cybersamochodem, aż tu nagle na wyświetlaczu pojawia się napis: „Aktualizacja została przeprowadzona pomyślnie, restart komputera nastąpi za 30, 29, 28...”

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

miniaturka

Rekordowe ProfiAuto Show

Nawiązanie współpracy z Adamem Klimkiem, ogłoszenie kooperacji z producentem aplikacji Yanosik, setki wystawców i dziesiątki tysięcy gości – tak w skrócie można podsumować czternastą edycję jednych z największych targów motoryzacyjnych w Polsce.

miniaturka

Pod jedną marką

Asortyment produktów oferowanych przez grupę Schaeffler pod marką INA został poszerzony i obejmuje teraz: napęd paska i łańcucha rozrządu, napęd osprzętu, pompy wody oraz inteligentne systemy chłodzenia i sterowanie zaworów.

miniaturka

Jakość zbadana i certyfikowana

Inter Cars, jako jeden z niewielu dystrybutorów motoryzacyjnych w Europie, dysponuje własnym laboratorium badawczym i ciągle inwestuje w utrzymanie jakości oraz renomy sprzedawanych produktów.

miniaturka

Zanieczyszczenia - największy wróg klimatyzacji

Usterki klimatyzacji zdarzają się dość często, dlatego warto wiedzieć co najczęściej jest ich przyczyną.

miniaturka

Ochrona kolan dla mechaników

Praca w warsztacie samochodowym często wymaga przyjęcia pozycji klęczącej. Aby chronić stawy kolanowe i zapobiec szybkiemu zmęczeniu, marka Snickers Workwear proponuje wentylowane nakolanniki..

miniaturka

Na drogach dalekiej Północy

ZF Aftermarket ogłasza nową odsłonę wielokrotnie nagradzanej kampanii TRW „Prawdziwe Oryginały”. Tym razem firma koncentruje się na podkreśleniu jakości i wytrzymałości części układów hamulcowych, kierowniczych i zawieszenia z serii TRW Proequip, przeznaczonych do pojazdów użytkowych.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info