Tytuł: Składka na dziadka

WARSZTATOWIEC.info środa, 31 Maj 2017
Składki ubezpieczeniowe tak ostatnio podrożały, że wielu właścicieli starych aut pozbywa się pojazdów, byle tylko nie płacić horrendalnych stawek. I tak na przykład znany redakcji posiadacz blisko dwudziestoletniego auta marki Daewoo otrzymał od swojego ubezpieczyciela propozycję przedłużenia polisy na następny rok. Właścicielka aksamitnego altu zapewniła przez telefon, że obliczona stawka jest bardzo atrakcyjna z uwagi na bezszkodową jazdę klienta, wieloletnie doświadczenie szoferskie, itd. Ale że czasy są jakie są, a polisy drożeją, niestety ubezpieczenie Lanosa również poszło w górę, tu padła stosowna kwota.

Znany redakcji podziękował grzecznie i obiecał się zastanowić. Tu należy się wyjaśnienie, że kurtuazyjnie skłamał, ponieważ już podczas rozmowy dojrzał do decyzji wyprawienia Lanosa w jego ostatnią drogę – prosto na szmelc. Zamiast zaś wydawać na ubezpieczenie samochodu, postanowił kupić bilet okresowy na autobus.

Być może z programu „bilet miesięczny zamiast OC/AC” postanowił skorzystać również właściciel McLarena wartego prawie 700 tysięcy złotych. Wszak ubezpieczenie takiego cudactwa musi kosztować majątek. Kwestia kosztów polisy szybko się jednak zdezaktualizowała, bowiem pracownik komisu, do którego wstawiono McLarena, skasował bolid na pobliskim rondzie.

Samochód nie był ubezpieczony. Może to i lepiej, bo inaczej ubezpieczyciel chciałby się odkuć i jeszcze bardziej podniósłby składki.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

reklama
miniaturka

Uszkodzenia elementów
łańcuchowego napędu rozrządu

Łańcuchowy napęd rozrządu jest generalnie bardzo trwały i niezawodny. Niemniej zdarzają się jego awarie i trzeba umieć je zdiagnozować, gdyż od tego zależy skuteczność naprawy.

miniaturka

Zestawy do nowych modeli

W ostatnim czasie katalog firmy SKF uzupełniony został o łożyska kół do kilku modeli aut od nie tak dawna dostępnych także w Polsce.

miniaturka

Tarcze lakierowanie ultrafioletem

Kiedy kilka lat temu firma Brembo wprowadziła na rynek części zamiennych tarcze hamulcowe lakierowane metodą UV, elementy te były przeznaczone wyłącznie do pojazdów najwyższej klasy. Obecnie w ofercie znajduje się ponad 800 modeli tarcz z lakierowaniem UV do większości pojazdów jeżdżących po europejskich drogach.

miniaturka

Cztery nowe katalogi

UFI Filters wydało cztery nowe katalogi w całkowicie odświeżonej szacie graficznej, zawierające nowe, łatwe do odczytania symbole. Publikacje zatytułowane Light Vehicles oraz Truck and Bus obejmują obie marki – UFI i Sofima.

miniaturka

Nadchodzi czas zmian

W połowie maja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, odbyła się dziewiąta edycja największego spotkania biznesowego w Europie Centralnej. W stu sesjach tematycznych nie mogło zabraknąć spotkania dotyczącego motoryzacji.

miniaturka

AD Polska zmienia właściciela

Grupa Autodis planuje sprzedaż swojej spółki zależnej AD Polska, będącej jej częścią od roku 2006, do Grupy Rhiag, należącej do amerykańskiej Grupy LKQ Corporation.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info