Tytuł: Prognoza pogody dla warsztatów

Prognoza pogody dla warsztatów
WARSZTATOWIEC.info środa, 17 Maj 2017
Od kiedy pamiętamy, niezależnie od ustroju i niepokojów wywołanych przez zmiany klimatyczne na pogodę narzekali rolnicy, którym jak nie uschło, to zalało, wymarzło, ewentualnie obrodziło jak głupie, że ani to na rynku, a jeszcze gorzej w skupie.

Być może do rolników dołączą z pogodowym lamentem również mechanicy, bowiem wyjątkowo zimny maj opóźnił rozpoczęcie sezonu na naprawy i obsługę układów klimatyzacji. Tak się bowiem składa, że kierowcy zgłaszają się do warsztatów, kiedy klimatyzacja nie chłodzi, albo śmierdzi wniebogłosy. O tym jednak przekonują się dopiero wtedy, gdy nastaną pierwsze upalne dni, a w tym roku mamy kilkutygodniowy poślizg. Kto więc zainwestował w wyposażenie do obsługi klimatyzacji, będzie musiał poczekać dłużej na zwrot inwestycji.

Z punktu widzenia warsztatów najlepsze byłyby zimy z trzaskającym mrozem i następujące po nich gwałtownie subsaharyjskie lata. Wtedy sezon na akumulatory i zamarznięte diesle płynnie przechodziłby w żniwa klimatyzacyjne. Klimatolodzy twierdzą, że być może takich czasów doczekamy.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

miniaturka

NEO BHP – pewność i bezpieczeństwo

W szerokiej ofercie marki NEO znajduje się m.in. bogata gama produktów z linii NEO BHP. Seria składa się głównie z ubrań roboczych dostosowanych do rodzaju wykonywanych prac, akcesoriów chroniących użytkownika przed urazami oraz kilku modeli obuwia roboczego.

miniaturka

7 pytań o hamulcach

Obsługa i naprawa hamulców to specjalność wybierana przez wiele niezależnych serwisów. Wybierana m.in. dlatego, że jawi się jako niezbyt skomplikowana.

miniaturka

Dakar-Moskwa z klockami Textar

Współczesne komputery pozwalają inżynierom pracującym na rzecz marki Textar wykonywać wirtualne testy już na etapie projektowania elementów układu hamulcowego. Symulacje te nie są jednak w stanie zastąpić emocji, które towarzyszą próbom przeprowadzanym w warunkach drogowych.

miniaturka

Rumunia z Pucharem Prezesa IC

Choć narodowa reprezentacja Rumunii w piłce nożnej przeżywa wyraźny kryzys, drużyna reprezentująca rumuński oddział Inter Cars po raz kolejny sięgnęła po Puchar Prezesa.

miniaturka

Regenerowane jak nowe

W przypadku konieczności wymiany sprężarki, warto rozważyć montaż profesjonalnie regenerowanych produktów marek Thermotec Reman i Denso Reman dostępnych w Inter Cars.

miniaturka

Przewody do termiki

Przyczyną awarii układu chłodzenia często jest nieszczelność przewodów. Oryginalne przewody są dość drogie, dlatego Inter Cars proponuje alternatywne produkty zamiennikowe, które pod względem zastosowanych do ich produkcji materiałów nie odbiegają jakością od produktów OE.

miniaturka

Retrofity na każdą kieszeń

Na rynku pojawiła się nowa generacja LED-owych zamienników tradycyjnych żarówek (retrofitów) marki Neolux. Do wyboru jest dziewięć różnych typów – wydajnych, trwałych, a jednocześnie w przystępnej cenie.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info