Tytuł: Z batem za piratem

WARSZTATOWIEC.info środa, 10 Maj 2017
Prezydent podpisał ustawę nowelizującą kodeks karny. Sprawcy drogowych przestępstw i występków mają być teraz surowiej karani. Prezydencka kancelaria podała, że „uchwalona ustawa ma na celu doprowadzić do surowszego i przede wszystkim bardziej skutecznego ścigania i karania kierowców łamiących uporczywie przepisy ruchu drogowego".

Jesteśmy jak najbardziej za tym, by piratów karać z całą surowością, a najlepiej niech wszyscy dyndają na marsrei. Nie bardzo chce się nam jednak wierzyć, że znowelizowane przepisy radykalnie poprawią stan bezpieczeństwa na drogach. Tak się bowiem składa, że kierowcy dokonujący największych idiotyzmów cierpią na rodzaj zaburzenia aparatu poznawczego, które przejawia się tym, że nie mogą powiązać skutku z przyczyną. No bo czy ktoś, kto wyprzedza pod górę, nie widząc co jest czterdzieści metrów dalej za grzbietem wzniesienia, będzie się teraz mitygował z powodu zaostrzenia przepisów? Czy znany całej Polsce psychopata odstawiający białym BMW „gymkhanę” w centrum miasta, który nota bene nie ma prawa jazdy, opamięta się teraz, gdyż rozsądek podpowie mu: schowaj kluczyki, prezydent podpisał nowelizację? Czy notoryczny ochlaptus co dzień jeżdżący na bańce kategorycznie odmówi toastu, oświadczając: nie piję, bo prowadzę, a prezydent podpisał ustawę?

Oczywiście będzie jak było, no może z tą różnicą, że obywatele poczują się pogłaskani po tzw. poczuciu sprawiedliwości społecznej. Dobre i to.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

reklama
miniaturka

Przegub - newralgiczny element półosi

Półosie napędowe są elementami trwałymi, jednak nieodpowiednia eksploatacja i błędy montażowe przyspieszają ich zużycie. Podczas obsługi tych części należy więc pamiętać o kilku zasadach, które pozwolą zapobiec nieprawidłowościom.

miniaturka

Hamulce nie lubią pośpiechu

Europejski dział techniczny marki Mintex codziennie otrzymuje zgłoszenia gwarancyjne dotyczące elementów układu hamulcowego. Jednak po analizie niemal wszystkie reklamacje są odrzucane, gdyż do uszkodzeń nowych części dochodzi podczas ich wymiany w warsztacie.

miniaturka

Myjki zaawansowane

Firma Bosch wprowadziła do oferty myjek ciśnieniowych dwa nowe modele: AdvancedAquatak 150 i AdvancedAquatak 160. Przeznaczone są one do specjalistycznych zastosowań.

miniaturka

Clim Spray i Clim Pur wracają

Do oferty Valeo powróciły w nowych opakowaniach preparaty Clim Pur (do dezynfekcji klimatyzacji) i Clim Pur (do czyszczenia i dezynfekcji wnętrza pojazdów.

miniaturka

Punkty za odpady

Przepisy obligują warsztaty do odpowiedniego gospodarowania odpadami. Choć ich recykling kosztuje, to podpisując umowę z Bio Service, można liczyć nie tylko na pomoc w prawidłowym prowadzeniu gospodarki opadami, ale i na zwrot nakładów poniesionych na ich utylizację.

miniaturka

Lauber wprowadza markę Stardax

Firma Lauber wprowadza na rynek kolejną markę. Do marki Ditermann dołącza brand Stardax, pod którym dostępne będą alternatory i rozruszniki.

miniaturka

Przyspieszacz do wypełniacza

Spies Hecker wprowadził na rynek przyspieszacz Permasolid® Express Surfacer Accelerator 9250. Produkt skraca czas schnięcia wypełniacza Permasolid® HS Express Surfacer 5250.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info